בהוראת מרנן ורבנן

מוקד הפניות של 'זה לזה' ירחיב את המענה ההלכתי על ידי מורי הוראה לקראת חג הפסח

ההכנות בכלל אגפי הארגון לקראת חג פסח בשיאן: אגף המשפחות ממלא את דמות האב החסרה במתן מענה הלכתי הקריטי ליתומים ולאלמנות | מאות חונכים יכינו את היתומים לקראת ליל הסדר | פעילויות ערב פסח ייחודיות לילדות היתומות עם שלל חוויות (בארץ)

מערך החונכים הארצי בני מלכים של ארגון 'זה לזה' יצא בימים אלו במבצע רחב היקף (צילום: באדיבות המצלם)

אגף המשפחות במוקד 'בשבילך' של ארגון הגג ליתומים ואלמנות 'זה לזה', מתגבר בימים אלה את המענה ההלכתי המיוחד הפועל לאורך כל ימות השנה באופן ייחודי עבור אלמנות 'זה לזה', הזקוקות ליד מכוונת ועצה ותושייה הלכתית במקרים שמתעורר ספק או שאלה הלכתית.

בימים אלה של ערב פסח, כאשר בכל בית מתעוררות שאלות הלכתיות רבות הזקוקות למענה מידי, ובוודאי בבתים שחסרה בהם דמות האב - המוקד זוכה לתגבור על ידי מורי הוראה מובהקים ומוסמכים שמעניקים מענה הלכתי לשאלות העולות מפי האלמנות.

מרכז הפניות הפועל כל השנה בשלל ערוצי סיוע מטפל בימים אלה בכוחות מתוגברים בבקשות סיוע ויעוץ והכוונה לכלל התחומים בהם גם עזרה מקצועית הנוגעת לערב פסח כשהמשפחות נערכות לחג, ובכדי להקל מעליהן את העול הכרוך בהכנות המרובות.

במענה לבקשת מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א המלווים את ארגון 'זה לזה' לאורך מעגל השנה וזעקת האלמנות והיתומים מגיעה תדיר אל שולחנם, מיהרו לתת ב'זה לזה' את המענה לצורך הקריטי, ותגברו את המענה בשלוחות הייעודיות, בערב חג הפסח, על ידי מורי צדק המשיבים את דבר ה' זו הלכה, לשאלות הבוערות שעל הפרק.

במקביל, בימי בין הזמנים שהזמן גרמא להיפגע מפגעי הרחוב, עומדים החונכים של מערך החונכים הארצי בני מלכים בקשר רציף עם התלמידים לדאוג לכל צרכיהם כדי למנוע חלילה את איבוד הזמן ומכשלות הרחוב בימי עומס - דבר המתגבר ביותר למי שלצערנו חווה חיסרון של אב או אם ל"ע, ובמסגרת השמירה היתירה עליהם במסגרת, מקיימים החונכים קשר ישיר, שהינו מחויב המציאות ומעניק רשת ביטחון עבור הנערים ובעיקר מעניק שלווה ורוגע נפשי עבור אימהותיהם החרדות לגורלם.

מערך החונכים הארצי בני מלכים של ארגון 'זה לזה' יצא בימים אלו במבצע רחב היקף, במסגרתו מאות החונכים המלווים את הילדים במשך כל ימות השנה יעניקו לווי והדרכה מקצועית למאות היתומים החברים ב'בני מלכים' לקראת ליל הסדר, בהכנת הילדים באופן רגשי ואמוני ללילה הגדול בשנה. יצוין, כי לא מעט מהילדים היתומים מתארחים בבתי זרים והפעילים במערך החונכים הארצי בני מלכים עושים הכל כדי להקל מעליהם ולהכין אותם לסיטואציה הבלתי שגרתית.

כל זאת, לצד הדרכה כוללת על כלל הלכות החג, כשחלק מיתומים אלה, ממלאים את מקום אביהם המנוח, ועליהם - בהיותם מעל גיל בר מצווה - מוטלת לעיתים חלק מן האחריות בתחומים שונים בבית, כמו עריכת הקידוש, ניהול ה'סדר', בדיקת חמץ ועוד.

במקביל, אגף 'מחוברות' ופרויקט 'קשורות' עבור בנות הנוער והילדות היתומות, מפעיל אף הוא בימים אלה של ערב חג הפסח מוקדי פעילות שונים המעניקים מענה חוייתי ומסגרת נחוצה והולמת עבור מאות היתומות בהן יערכו פעילויות חברתיות בערים השונות, הכוללות תוכניות העסקה עשירות ומגוונות למשך שבוע ערב הפסח, במטרה להעסיק אותם ולתת את הפניוּת הנדרשת לאימהותיהן האלמנות הטרודות בהכנת הבית לפסח. כמו כן, במהלך ימים אלה, המדריכות מפרויקט ׳מחוברות׳ יוצרות קשר עם מאות הנערות היתומות ומביעות התעניינות לצד מילים חמות והדרכה נכונה ועקיפה, להכנה רגשית לימי חג הפסח שייחגגו במתכונת שונה מהרגיל בבתי ישראל.

בארגון מציינים את חשיבות העמידה לצידם של המשפחות בעיתות הלחץ של ערב החגים כשכולם עסוקים בהכנות המרובות, נוכח ריבוי היתומים השנה נערכנו באופן מתוגבר לענות על כל צרכי המשפחות שיוכלו להיכנס לחג ברוגע ובשלווה כיאה ל׳בניו של מקום׳

ארגון זה לזה זוכה לתמיכתם של גדולי ישראל שליט״א וזצוק״ל בעזרת תמיכתם של אחינו בית ישראל ניתן לקחת חלק במצווה חשובה זו במוקד הטלפוני שמספרו 1800-800-444

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר