תקרית חריגה

הפעילים נגד הסיוע לעזתים התבלבלו - ותקפו משאית שלא הייתה בדרך לעזה

המפגינים הרבים כנגד הכנסת הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה, עצרו בטעות משאית שחשבו שעשתה את דרכה לרצועת עזה והשחיתו אותה. בסוף התברר שכלל לא עשתה את דרכה לעבר תומכי החמאס (בארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת |
משאית לעזה. אילוסטרציה (צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90)

בצומת גבעת אסף שבבנימין התרחשה הערב (רביעי) תקרית חריגה, כאשר נהג משאית פלסטיני שנחשד כנהג משאית המעבירה סיוע הומניטרי לעזתים - הותקף בידי מפגינים.

המפגינים, החוסמים באורח קבע ככל שביכולתם את המשאיות עמוסות הסיוע לתושבי רצועת עזה, בשל לחץ בינלאומי, חשבו שמדובר במשאית סיוע רגילה ותקפו את הנהג.

בנוסף, החלו המפגינים לגרום נזק לסחורה, ובמקביל הבעירו צמיגים על הכביש כדי לחסום את תנועת המשאיות. שני חשודים עוכבו בידי המשטרה.

מוקדם יותר היום תקף יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד את פעילי 'צו 9', המובילים את חסימות משאיות הסיוע לעזה. הוא טען כי "ההתפרעות האלימה וחסימת המשאיות היא פגיעה ישירה בביטחון המדינה, ביחסים הבינלאומיים של ישראל ומשרתת רק את האינטרסים של חמאס". הוא הוסיף ותקף את הממשלה, אותה כינה "מופקרת", והוסיף שעמה "לא ננצח".

יעל סבריגו, אחיינית החטוף ליאור סבריגו שגופתו מוחזקת ברצועת עזה הגיבה ללפיד: "היי יאיר, ‏שמי יעל סבריגו אחייניתו של ליאור רודאיף ז״ל שגופתו מוחזקת ברצועת עזה.‏ אני פעילה בצו 9 כבר חצי שנה.

"‏צו 9 דוגלת בסיוע תמורת החטופים שלנו. ‏האינטרס של חמאס הוא הסיוע! שלא יהיו לך טעויות! ‏צו 9 קוראת רק לחסימת המשאיות לא להשחתה ופגיעה בהן! לא להתעמת עם כוחות הביטחון!".

גם שלמה שריד, לוחם במילואים וממובילי צו 9, הגיב למתקפה הקשה של יאיר לפיד כנגד חוסמי משאיות הסיוע, ופרסם סרטון שבו אומר: "לאחר שלחמתי ברצועת עזה הקמתי עם עוד אנשים טובים את ארגון צו 9 שבא לעצור את הסיוע שמגיע ישירות לחמאס כדי לקדם את מטרות הלחימה שהן החזרת החטופים והבסת ארגון החמאס.

"יאיר לפיד, אני הצבעתי לך והיום אתה גרמת לי להתבייש בזה. במקום לבוא ולגבות אותנו מתוך הכנסת ולדחוף את הממשלה לנצח, להביס את החמאס ולהחזיר את החטופים, אתה בוחר לקרוא לנו אלימים וקיצוניים? תתבייש לך, אני מתבייש בך".

*יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, כתב בחשבון הטוויטר שלו דברי תמיכה לחוסמי המשאיות: ״אני מברך את אנשי צו 9 על פעילותם ועמדתם האזרחית האמיצה והנכונה. ‏זה בלתי מתקבל על הדעת שאותם אנשים שרצחו ושרפו את אחינו ואחיותנו, ימשיכו לקבל דרך מדינת ישראל משאיות עמוסות בכל טוב באין מפריע, כאשר במקביל אותם אנשים מונעים מנציגי הצלב האדום לבקר אצל חטופינו. ‏חבל שראש הממשלה וחבריו לקואליציה לא מסוגלים להגן על האינטרסים של מדינת ישראל ולא מסוגלים לעמוד מול לחצים בינלאומיים.״

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר