הודעה ראשונה מטעמם

היועמ"שית והפרקליט נגד התובע בהאג: "החלטה ללא בסיס"

"כפי שמדינת ישראל הבהירה במשך השנים, בית הדין נעדר כל סמכות לנהל חקירה בעניין", כתבו היום היועצת המשפטית לממשלה ופרקליט המדינה, כשהם מתייחסים להחלטת התובע בהאג (חדשות בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
בהרב מיארה (יונתן זינדל, פלאש 90)

התובע בבית הדין הפלילי לפשעי מלחמה בהאג, קארים חאן, הצהיר, כי בכוונתו לדרוש הוצאת צווים בינלאומיים כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבטחון יואב גלנט - לצד מנהיגי חמאס יחיא סינוואר, איסמעיל הנייה ומוחמד דף.

יומיים לאחר הודעת התובע בהאג, פרקליט המדינה והיועצת המשפטית לממשלה, יצאו לפני זמן קצר (רביעי) בהודעה חריפה נגד ההחלטה.

בהודעה שיצאה מטעמם נכתב: "מדינת ישראל יצאה בשבעה באוקטובר למלחמה שנכפתה עליה. מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית, הנאבקת בטרור ומגנה על ביטחונה תוך הקפדה על הכללים המשפטיים המחייבים ומתוך מחויבות עמוקה לחוק. כוחות הביטחון, וצה"ל בכללם, נלחמים מתוך מחויבות מלאה לכללי המשפט הבינלאומי".

"הייעוץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה של מדינת ישראל", נכתב עוד: "בודקים באופן יסודי כל טענה רצינית להפרת דין על ידי מי מגורמי מדינת ישראל, ואוכפים את הדין. המערכת המשפטית במדינת ישראל ערוכה לבדוק כל טענה רצינית הן ביחס לעניין שבמדיניות והן ביחס למקרים פרטניים".

לדברי השניים, "כפי שמדינת ישראל הבהירה במשך השנים, בית הדין נעדר כל סמכות לנהל חקירה בעניין. מכל מקום, הבקשה בבית הדין הפלילי הבינלאומי להוצאת להוצאת צווי מעצר נגד רה״מ ושר הביטחון נעדרת בסיס".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות