בית שמש, שומרון והר חברון

"מזג אוויר קיצוני" | שריפות ענק משתוללות ברחבי הארץ

הרוחות העזות מלבות את האש בכל המוקדים | נכון לעכשיו - לא נשקפת סכנה לבתים בבית שמש | כביש 60 נחסם לתנועה סמוך לכרמי צור | חש להצתה לאומנית סמוך לפדואל • כל הפרטים מכל הזירות (בארץ) 

קובי אטינגר | כיכר השבת |
השריפה בזנוח - סמוך לרמת בית שמש ב' (צילום: כב"ה מחוז ירושלים)

שריפות ענק משתוללות היום (שני) ברחבי הארץ. במוקד אחד - במושב זנוח הסמוך לרמת בית שמש ב', נאבקים לוחמי האש עם שריפת חורש שהולכת ומתפשטת במהירות בשל הרוחות העזות. בכבאות והצלה מדגישים כי בשלב זה, לא נשקפת סכנה לבתים בעיר בית שמש.

השריפה בזנוח - סמוך לרמת בית שמש ב' (צילום: כב"ה מחוז ירושלים)

בכבאות והצלה מחוז ירושלים מעדכנים על תמונת המצב העדכנית: "סמוך לשעה 11:30 התקבל דיווח במוקד 102 על שריפה בשטח פתוח בין העיר בית שמש (רחוב שדרות הרב הרצוג)למושב זנוח".

"שלושה צוותי כיבוי ממרחב בית שמש הוזעקו מידית למקום. כוחות הכיבוי פועלים כדי להשתלט על השריפה ולמנוע את התפשטותה". הם מדגישים כי "בשלב זה, אין סכנה מיידית לבתים".

השריפה בשדה עוזיה (צילום: כב"ה מחוז דרום)

במוקד אחר - סמוך לשדה עוזיה שבדרום, שריפת ענק משתוללת במחסנים כאשר בשלב זה קיים חשש ללכודים. בכבאות והצלה מחוז דרום עדכנו: "במוקד 102 של כבאות והצלה לישראל מחוז דרום התקבלו מספר רב של קריאות על שריפה גדולה מאוד במחסנים שמושב שדה עוזיה וחשש כבד ללכודים".

"צוותי כיבוי רבים הוזנקו למקום בעקבות ההודעות הרבות והחשש ללכודים במתחם" עדכנו בכב"ה.

הם הוסיפו ועדכנו על מאמצי הכיבוי: "לוחמי האש שהגיעו למקום החלו בחלוקה לגזרות עבודה ובמקביל הוזנקו מספר רב של רכבי אספקת מים וצוותים נוספים של לוחמי אש בכדי להשתלט על השריפה ולחלץ לכודים (ע"פ הדיווחים)".

בשל החשש ללכודים, במקום הוקם חפ"ק מיוחד: "במקום נמצא מפקד מחוז דרום טפסר איציק עוז שמנהל את האירוע ובמקום הוקם חפ"ק אחוד עם כלל כוחות ההצלה משטרה, מד"א איחוד הצלה, פקע"ר ועוד".

"לוחמי האש חולקו למספר גזרות עבודה כאשר המאמץ העיקרי הוא איתור וחילוץ הלכודים עליהם יש דיווח ומוגדרים כרגע כנעדרים" הוסיפו בכב"ה דרום לעדכן. "לוחמי האש פועלים במקביל גם למניעת התפשטות השריפה וכיבוי".

למרות כי "במקום פועלים כ-10 צוותי כיבוי יחד עם 6 צוותי כיבוי עם רכבי אספקת מים, כלי צמ"ה ולמקום הוזנקו כוחות כיבוי ממחוזות שכנים" - בכב"ה מעדכנים על חוסר שליטה: "בשלב זה האירוע ללא שליטה ושריפה גדולה משתוללת במקום ומתפתחת בחסות מזג האויר ומטען האש".

דקות לאחר ההודעה הראשונית, בכב"ה דרום מעדכנים על תגבורת משמעותית: "במקום פועלים גם 4 מטוסי כיבוי מטייסת אלעד בכדי להוריד את גובה הלהבות ולסייע לכוחות הכיבוי והחילוץ שפועלים בקרקע".

"בשלב זה הוסר החשש ללכודים וכלל הצוותים פועלים בשטח בפעולות כיבוי ומניעת התפשטות" התקבל העדכון המרגיע, אולם הם הדגישו כי "השריפה בשלב זה ללא שליטה".

החפ"ק שהוקם בשדה עוזיה (צילום: כב"ה מחוז דרום)

במוקד נוסף - שריפת ענק שפרצה בכמה מוקדים סמוך ליישוב פדואל שבגבול בנימין והשומרון, פרצה ככה"נ בשל הצתה לאומנית מכוונת. בכבאות והצלה עדכנו על השריפה: "ע"פ ממצאים ראשונים המצביעים על שלושה מוקדים שונים מתחזק החשד כי מדובר בהצתה מכוונת".

רב רשף אבי בן סעדון מפקד תחנה אזורית שומרון, מסר תמונת מצב עדכנית: "מדובר בשלושה מוקדי שריפה סביב היישוב. השריפה החלה מכיוון נחל שילה, וטיפסה בחסות הרוחות לכיוון היישוב".

"לוחמי האש בסיוע מתנדבים ולוחמי אש במילואים מגדוד הכבאים הכתומים בפקמ"ז וצוותים של מוא"ז שומרון פועלים במספר גזרות על מנת לבלום את השריפה" עדכן מפקד תחנת כב"ה שומרון.

הוא הסביר על הקשיים בכיבוי השריפה: "מדובר בשטח טופגרפי קשה ומורכב, ומשטר הרוחות משתנה מעת לעת. כמו כן, במורד הנחל, השריפה ממשיכה להתפשט לכיוון איזור בנימין".

השריפה סמוך לחלחול וחברון (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א לזכויות יוצרים)

מוקד נוסף שמפתח בשעות האחרונות, גורם לשיבושי תנועה קשים בכביש 60 באזור חברון. "בעקבות שריפה על כביש 60 בין צומת העוקפים לכרמי צור ישנה הפרעה לתנועה. סעו בזהירות!" נמסר מדוברות קרית ארבע חברון.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות