הפיסטוקים של פסח: אטיאס בצפת, ישי נוהג למשפחה

אטיאס נפש בצפת בחול המועד, אלי ישי נהג למשפחה, ביקור חולים של הרב יצחק יוסף, חגיגת המימונה של אריה דרעי והמופלטות של צוריאל קריספל. הפיסטוקים של פסח (ברנז'ה)

אפרים גלעד | כיכר השבת |
אלי ישי נוהג למשפחה (צילום: אפרים גלעד)

* רגע לפני ימי הפסח, אסף אריה דרעי את עובדי משרדי ש"ס בהר חוצבים, והרים איתם כוסית לחיים. השתתפו: מנכ"ל המפלגה נתי לסרי, הגזבר יהודה אוחנה, נתי אמסלם, מאיר לוגסי, ועובדים נוספים.

* לאחר חצות היום בערבו של חג הפסח, הגיע מזכירו של מרן מאור ישראל למאפייה פרטית בשכונת בית ישראל בירושלים, ואפה מצות בעבודת ידו. לאחר מכן, עלה הרב אמיר קריספל למעונו של מרן, והביא לו מהמצות שאפה, כשמרן בוצע עליהם בימי הפסח. המדור ניקה את המצלמה לפסח, ומיהר לתעד.

לשם מצת מצווה. הרב קריספל והמצות (צילום: אפרים גלעד)

* העיניים של המדור יצאו לשאוף אוויר צח בעיר הקודש צפת, וצפו בחולו של מועד בח"כ אריאל אטיאס, כשהוא פוסע עם בני משפחתו בסמטאותיה של העיר העתיקה. את הצ'ק אין הוא עשה במלון המצודה בעיר. לא, לא הספקנו לתעד. אטיאס הלך מהר מדי.

* ומי שהגיע עם אטיאס לעיר הקודש, היה לא אחר מאשר הרב משה יוסף, ראש בד"צ בית יוסף. בבוקרו של יום שישי ערכו סיור מקיף במוסדות "יתד התשובה", בראשותו של הרב רפאל כהן, כשהם מתפעלים מהפאר וההדר שהושקעו במקום.

* ובזמן שאטיאס נשם אוויר צלול בצפת, ח"כ אלי ישי התניע את הרכב (כן, בעצמו), ולקח את המשפחה לטיול בצפון הארץ. את ימי חול המועד הם סיכמו כשברכו "משנה הבריות" על הקופים והפילים בגן החיות התנכ"י בירושלים.

אלי ישי נוהג למשפחה (צילום: אפרים גלעד)

* במהלך ימי החג, עלה הרב יצחק יוסף לביתו של אחיו הגדול, הרב יעקב יוסף, כדי לשמחו ולקיים מצוות ביקור חולים. הגרי"צ איחל לו רפואה שלמה, והגיש לו את ספרו "ילקוט יוסף שבת ג", שיצא לאור ממש בימים אלו.

שישים מחוליו. הרב יצחק יוסף בביקור אצל אחיו הרב יעקב יוסף (צילום: אפרים גלעד)

* ובאותו חול המועד, הגיע הרב יצחק יוסף לקהילה הספרדית בשכונת הר חומה בירושלים, ומסר שם שיעור למאות משתתפים, כשלצידו רב הקהילה הרב אייל עמרמי.

* חמישי האחרון: אלפי בחורי ישיבות ואברכים הגיעו לשמוח בשמחתה של תורה, וגדשו את בנייני האומה בירושלים, בבואם למעמד הגדול של 'ועתה כתבו לכם', בראשותו של מרן הגר"ע יוסף. באותו מעמד, נכנסו רבנים ודיינים לחדר הצדדי, ודנו ביניהם בדברי תורה, עד שיגיע מרן פוסק הדור. המדור צפה במזכיר מועצת חכמי התורה, רפאל פנחסי, כשהוא יושב לצדו של הרב יוסף בא גד, ושניהם מעלים זיכרונות מהימים שהיו ישובים במליאת הכנסת. המדור מיהר לתעד.

,זכרונות מהמליאה. פנחסי ובא גד (צילום: אפרים גלעד)

* שמא יקדימנו: הצדיק רבי רפאל אבוחצירא מאשדוד, אירס את בנו בחול המועד. הגיעו לאחל מזל טוב: בני ורבני המשפחה. ויש גם תמונה.

אירס את הבן. הגר"ר אבוחצירא (צילום: אפרים גלעד)

* חגיגות המימונה: מיד עם צאת חג הפסח, הגיע ח"כ אריה דרעי לביתה של אמו בירושלים, וכובד במופלטה עם דבש, לצד המשפחה המורחבת.

מופלטה של אמא. דרעי במימונה (צילום: אפרים גלעד)

* ובזמן שדרעי חגג בבית האמא, ח"כ אלי ישי ירד לעיר בת ים, וחגג ביחד עם יו"ר המועצה הדתית בני אלחרר. כובדו במופלטה: אלעד כהן, יהודה שוקרון ועמי מימון.

חגג עם הבת-ימים. ישי עם אלחרר (צילום: עזריאל משה)

* נכבדים רבים הגיעו לגג ביתו של רבה של העיר רמלה, האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא, כדי לחגוג את המימונה. נצפה בעין המדור ראובן כהן, חבר מועצת העיר בית שמש, מתברך מרבי יחיאל. שימח את המשתתפים כמיטב המסורת: תושב העיר, הזמר בני אלבז.

גם ברמלה. האדמו"ר רבי יחיאל בחגיגת המימונה (צילום: אפרים גלעד)

* ובאותו אזור חיוג, הגיעו חברי מועצת העיר בני ברק, לחגוג עם יו"ר ש"ס בעיר, אלי דדון. נצפו במקום: רבה של שכונת פרדס כץ הרב מנשה זליכה, רפאל פנחסי, ראש העיר אברהם רובינשטיין, חנוך זייברט, גדליהו בן שמעון, וחברי המועצה מטעם ש"ס בעיר.

גם אשכנזים באו. בביתו של דדון (צילום: יעקב כהן)

* גם מנכ"ל ש"ס נתי לסרי לא פספס את החגיגות, והגיע לביתו של אברהם טולדאנו, מנהל ת"ת תורה לשמה בעיר בית שמש, שם כובד במופלטה ביחד עם אביו.

רחיק לב"ש. נתי לסרי ואביו (צילום: יעקב כהן)

* מתפללי בית הכנסת זכור לאברהם בשכונת קריית יובל בירושלים, התאספו להם בבית הכנסת, כדי לחגוג את המימונה ביחד עם הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר, וכן בהשתתפות ראש העיר ניר ברקת. הרטיטו את לבבות המשתתפים: הפייטנים מני כהן ושמעון אילוז בליווי התזמורת האנדלוסית.

יש אנדלוסית. הראשון לציון בקרית יובל (צילום: אפרים גלעד)

* ובעיר באר שבע, הגיעו נכבדים רבים לביתו של הרב שלמה אמסלם, וחגגו עמו את המימונה.

אירח. הרב שלמה אמסלם (צילום: אפרים גלעד)

* מופלטה אחרונה ודי: ראש עיריית אלעד לשעבר, צוריאל קריספל, הזמין את אחיו לביתו, והכין להם מופלטות טעימות במיוחד. המדור היה חייב לתעד.

הזמין את האחים. צוריאל קריספל מכין מופלטה (צילום: אפרים גלעד)

* למרות ימי הפגרה, מיד עם צאת החג, עלה ח"כ יעקב מרגי למשכן הכנסת, והתייצב לעבודה כבר בשמונה בבוקר, כאילו הכנסת מתקיימת כרגיל. מצביעי ש"ס, שימו לב מה הנבחרים עושים בשבילכם.

* פינת המזל"טים: לזמר אביעד גיל, לרגל הולדת בנו בשעה טובה. לניצן קידר, מנהל מחלקת החדשות ברדיו קול ברמה, לרגל הולדת הבן. לעמיתנו, העיתונאי אבי בלום להולדת הבן. לאשר שוקר חבר מועצת עירית פתח תקווה להולדת הנכד. ירבו שמחות בישראל. שבת שלום.

מדורו המלא של אפרים גלעד 'פיסטוקים' מתפרסם בעיתון 'יום ליום'

הרימו לחיים. דרעי ועובדי תנועת ש"ס
משנה הבריות. ח"כ ישי והילדים

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר