קריספל בוכה, ביטון חוגג יומולדת

הרב אורי זוהר מרביץ מוסר בחו"ל, בוסו קובע מזוזה, מרגי מטייל בצפון, חיים ביטון חוגג יום הולדת, אלישיב רבין מחליף מסכים ולמה בכה קריספל בבית הספר? הפיסטוקים (ברנז'ה)

אפרים גלעד | כיכר השבת |
צוריאל קריספל בסיור (צילום: יום ליום)

* חברי הכנסת יעקב מרגי ודוד אזולאי, סיורו השבוע בצפון הארץ, ונפגשו עם תושבים בכדי לעמוד מקרוב על מצוקותיהם. בין לבין, הם הספיקו גם לעלות לקברו של רבי מאיר בעל הנס זיע"א, ולהעתיר בתפילה. המדור הצטרף לתפילה מהבית.

* החברים במשרדי תנועת ש"ס בהר חוצבים החליטו להפתיע את ראש לשכת יו"ר התנועה לרגל יום הולדתו, והכינו לחיים ביטון עוגת יום הולדת. יו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי ברך את ביטון שמיהר לחתוך את העוגה, ולחלק לחברים שמיהרו להמשיך בעבודתם.

* למזכיר סיעת ש"ס בכנסת העונה לשם אלישיב רבין, כאבו קצת העיניים. אז הוא מיהר לרופא הכנסת שיבדוק אותו, וזה האחרון הזהיר אותו מפני ישיבה ארוכה מול מסך המחשב הקטן בסיעה, שעלול לגרום לו בסופו של דבר להרכיב משקפיים. מפה לשם, מיהר רבין לאגף המחשוב, ושכנע אותם להחליף את כל מסכי המחשב בסיעה, למסכים יותר גדולים ונורמאליים. החברים באגף השתכנעו, והחליפו את כל מסכי המחשב, ולרבין לא נותר אלא לקבל מחמאות מהחברים לסיעה שהודו לו.

* לרגע הזה המדור עדיין לא היה בשל: במהלך סיור מיוחד שערכו השבוע חברי סיעת ש"ס באלעד, ביחד עם רבני הקהילות, הם עברו ברוב מוסדות החינוך הספרדים בעיר, בכדי לעמוד על הבעיות הקיימות. באחד מבתי הספר, יו"ר הסיעה בעיר העונה לשם צוריאל קריספל, ראה את ההזנחה במקום, ולא יכול היה להישאר אדיש, ופשוט החל לבכות. החברים מיהרו להביא לו טישו, ולהרגיע אותו. המדור בכה בפעם האחרונה, כשנכנס לו גרגיר חול בעין.

* תושבי העיר כפר סבא, שמחו השבוע לארח את הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף, שהגיע במיוחד לעירם, ואף השתתף באזכרה למלאות שנה לפטירת אביו של ראש העיר מר יהודה בן חמו. הראש"ל חיזק בדבריו את הקשר ושיתוף הפעולה בין ראש העיר, לגאון רבי חיים כהן, מרבני העיר וראש הכולל במקום, שעושה הכל כדי להגדיל תורה ולהאדירה. ויש גם תמונה.

* ובמהלך השבוע הקרוב, צפוי הראש"ל להגיע למקום מאוד מוכר בעיר יפו, בכדי להשתתף באירוע מיוחד במינו. המדור מנוע מלתת פרטים נוספים.

* רבנים ואישי ציבור הגיעו השבוע לפאתי העיר בני ברק, בכדי להשתתף בקביעת המזוזות במשרד הפרסום "שחור ולבן", בניהולו של האיש והכישרון שמעון רווח. בירך את בעל הבית וקבע מזוזה: הראש"ל הגאון רבי אליהו בקשי דורון. קבע מזוזה: מ"מ וסגן ראש העיר פ"ת אוריאל בוסו. ויש גם תמונה בצבע מלא.

* העיניים של המדור ביקרו ברובע קווינס שבניו יורק, והופתעו לגלות באחד מבתי הכנסת במקום את הרב אורי זוהר, כשהוא מרביץ מוסר במאות משתתפים, בערב מיוחד שאורגן על ידי ארגון "חזק", ומיהרו לתעד.

* חברי סיעת ש"ס בירושלים, מיהרו השבוע לערוך סיור בשכונת נווה יעקב בעיר, בכדי לעמוד מקרוב על נושא מצוקת בתי הכנסת בשכונה. השתתפו בסיור: יו"ר סיעת ש"ס בעיר נתי לסרי, חבר המועצה מיכאל מלכיאלי, וחברים נוספים מהסיעות החרדיות, וכן שאר גורמי המקצוע.

* פינת המזל"טים: לגאון רבי נתנאל זכריהו, רבה של קהילת עדן, לרגל נישואי הבת. לגאון רבי שמעון מלכה, אב"ד בתל אביב, לרגל אירוסי הנכדה, בת לבנו הגאון רבי יהושע לוי, ראש ישיבת "בית הלוי". ליוסף חיים כלף, לרגל נישואי האח בשעה טובה. לנתי נחום, מנהל אגף התברואה בבני ברק, לרגל אירוסי הבת. לאברך החשוב יעקב חזן, לרגל הולדת הבת. ירבו שמחות בישראל. שבת שלום.

העתירו בתפילה. הח"כים בטבריה
חתך. חיים ביטון והעוגה
בכה. צוריאל קריספל בסיור
חיזק. הראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף
ברך. הראש"ל הגאון רבי אליהו בקשי דורון
קבע. אוריאל בוסו
הרביץ מוסר. הרב אורי זוהר
סיירו. חברי מועצת העיר בירושלים

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר