כשרות? לא ברשות

´נבל ברשות´: העובדים הדתיים מופלים לרעה

בעקבות סכסוכים פנימיים, גירשה הנהלת "רשות השידור" את המשגיח שמעניק כשרות לאוכל המוגש לעובדים במזנון. אחד העובדים הדתיים שיגר מייל נזעם למייל האדום של "כיכר השבת". המייל הועבר ליו"ר ועדת הכספים משה גפני. התוצאה: תעודת הכשרות תחזור (בארץ)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
בניין הרשות (פלאש 90)

בתחילת השבוע התקבל במייל האדום של "כיכר השבת" הודעה מאחד מעובדיה הדתיים של "רשות השידור" שמחה על אפלייה שערורייתית, בגינה הוא לא יכול לסעוד במזנון בבניין.

וכך הוא כותב: רשות השידור מפלה לרעה את עובדיה הדתיים!! במשך עשרות שנים ישנו הכשר הרבנות על המזנון בבנין הטלויזיה הערוץ הראשון ברחוב תורה מציון ירושלים, וכן בבנין רשות השידור רשת ב' באותו רחוב, וכן במזנון בבנין ברחוב הילני המלכה (ממזנון הטלויזיה לוקחים למזנון בית חולים שערי צדק).

"רשות השידור", הוא ממשיך וכותב, "מספסדת את הזכיינים של מפעילי המזנונים הנ"ל [באופן גורף ללא קשר לכמה עובדים אכלו בפועל במזנונים], וכך זוכים העובדים לארוחה זולה בסך 15 ש"ח בערך למנה, אשר שווויה בחוץ לפחות 40 ש"ח.

"מסוף שבוע שעבר הזכיין של המזנון בבנין הטלוויזיה גירש את המשגיח וטוען שהוא יביא משגיח משלו, כמובן שזה לא מקובל על העובדים הדתיים היות ואין אחריות מה טיבו של משגיח זה וזמן העסקתו. הרשות השידור נתנה הוראה שלא לתת למשגיח להכנס לבנין.

"התוצאה, כבר שבוע ימים אין השגחה וכשרות לכל המזנונים הנ"ל, חלק מהעובדים הדתיים מתפתים ואוכלים בניגוד לרצונם אוכל לא מפוקח וללא השגחה, וחלק נאלצים ללכת ולקנות במחיר יקר את ארוחותיהם.

"יש כאן אפליה ברורה בין העובדים, כאשר לא נותנים אפשרות לעובד הדתי (ויש כאלו רבים מאד בכל הבניינם הנ"ל) לאכול במזנונים, הוא לא מקבל את הסיפסוד שמקבל העובד החילוני, זה מנוגד לחוק המחייב במקום ציבורי להפעיל מסעדה כשרה, ובפרט פה שיש סיבסוד על המזנון הרי שיש כאן הפליה ברורה בין העובדים. כל פניות העובדים הדתיים למנכל צימרמן נפלו על אזניים ערלות".

המייל הועבר ישירות ליו"ר וועדת הכספים חבר-הכנסת הרב משה גפני, ובמקביל, פנו אליו מספר עובדים דתיים מרשות השידור.

בעקבות כך פנה יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני לשר יולי אידלשטיין אשר שוחח בנושא עם מנכ"ל רשות השידור וביקש להשיב את תעודת הכשרות למזנון כדי שהעובדים יוכלו לשוב ולאכול תוך הקפדה על הכשרות.

אמש לפנות ערב עדכן השר אידלשטיין את ח"כ הרב גפני כי תעודת הכשרות תושב כבר מחר, לרווחת עובדי ואורחי רשות השידור המקפידים על הכשרות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר