המחאה נגד הרב שמעון רוזנברג: "המודיע" סרב

חסיד חב"ד ידליק משואה ב"יום העצמאות" בשמה של תנועת חב"ד? הרבנים מפרסמים מחאה ב"המבשר" נגד רוזנברג, ומבהירים: "הוא לא מייצג את חב"ד". במודעה נאמר כי השתתפותו של רוזנברג בטקס "היא על דעתו הפרטית". ב"המודיע", בטאונם של חסידי גור החליטו ליישר קו עם רוזנברג וסירבו לפרסם את מודעת רבני חב"ד נגדו

ישראל כהן | כיכר השבת |
הרב שמעון רוזנברג (פלאש 90)

ערב יום העצמאות, רגע לפני שהרב שמעון רוזנברג שאיבד את חתנו ובתו בטבח במומבאי ידליק משואה, מתפרסמת מודעת מחאה רשמית מטעם רבני חב"ד המציינת כי רוזנברג פועל על דעתו בלבד ושהוא אינו מייצג את חב"ד.

בוועדה ציינו את הבחירה ברוזנברג כ"איש תנועת חב"ד ששליחיה ברחבי העולם מממשים את עקרון הערבות ההדדית בעם ישראל. הוא שכל בנוב´ 2008 את בתו וחתנו בפיגוע טרור בבית חב"ד במומבאיי. נכדו הפעוט מויישלה שניצל - גדל בביתו", אבל בחב"ד כנראה מסרבים להתרגש מהמחווה.

כפי שדווח ב"כיכר השבת", מאז פרסום שמו של הרב רוזנברג כמדליק המשואה, התלבטו בחב"ד כיצד לנהוג.

היות ומדובר בנושא רגיש, הנושא הועבר לטיפול בבית-הדין של רבני חב"ד - הגוף שמונה בזמנו על-ידי הרבי מליובאוויטש.

לאחר דיונים ארוכים, החליטו הרבנים לפרסם מחאה, 24 שעות לפני המעמד בהר הרצל. הזעם הגדול בחב"ד, כך נראה, העובדה שהרב רוזנברג אמר שידליק משואה "בשמם של שלוחי חב"ד".

במודעה נאמר כי השתתפותו של רוזנברג בטקס "היא על דעתו הפרטית, ובשום אופן לא בשמם של שלוחי חב"ד וחסידי חב"ד".

מעניין לציין כי מכתב רבני חב"ד הופיע רק בבטאון הכלל חסידי "המבשר" של מאיר פרוש, ואילו ב"המודיע", המזוהה עם חסידי גור החליטו - ככל הנראה - ליישר קו עם רוזנברג וסירבו לפרסם את מודעת רבני חב"ד נגדו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר