התבטאות נדירה

לבייב: "99 אחוז מהפרסומים עליי בעיתונים - אינם נכונים"

הנגיד לוי לבייב בהתבטאות נדירה על כלי-התקשורת: "בעיתונים ידוע שחוץ מהתאריך אין כמעט אמת. אני יכול לומר כמי שכותבים עליו המון: 99 אחוז ממה שפורסם הוא לא מה שאמרתי או מה חשבתי". עוד אמר: "עם כל הכבוד, העיתונאי יודע לכתוב אבל לא להיות בוחן כליות ולב. את זה רק הקב"ה יודע" (עיתונות)

ישראל אהרון | כיכר השבת |
תפקידו של עיתונאי. לבייב (פלאש 909)

לקראת הוצאת גיליון החמש-מאות של עיתון "מנורה", הביטאון הרישמי של הקהילה הבוכרית בעולם, היוצא-לאור על-ידי "קונגרס יהודי בוכרה", העניק נשיא הקונגרס לוי לבייב ראיון אישי לעורך הראשי של העיתון יאיר בורוכוב.

במהלך הראיון ביקר לבייב את עולם העיתונות. "בעיתונים ידוע שחוץ מהתאריך אין כמעט אמת. אני יכול לומר לך כמי שכותבים עליו המון: 99 אחוז ממה שפורסם הוא לא מה שאמרתי או מה חשבתי.

"היום לצערנו בעיתונות המסחרית, כל עיתונאי נהיה פרשן", אמר לבייב והוסיף את תפיסת עולמו על הדרך בה צריך להתנהל ראיון: "עיתונאי מראיין צריך לכתוב את הריאיון כמו שהוא. להבין את הדעות של המראוין ולא ולהכניס את העמדות שלו. היום, בשביל למכור יותר עיתונים, העיתונות הופכת יותר ויותר צהובה. לכן העיתונאים מפרשנים דברים על פי הבנתם.

"עם כל הכבוד, העיתונאי יודע לכתוב אבל לא להיות בוחן כליות ולב. את זה רק הקב"ה יודע לעשות. וכאשר מתרחשת תופעה כזו בעיתונות, נוצר מזה הרבה עיוות.

לבייב הוסיף כי "עיתון מצטיין בכך שהוא יכול להתגייס ולהשפיע על דעת הקהל ועל המחוקקים, לפתוח להם את העינים ובאמצעות כתיבה נכונה ויצירת דעת קהל להשפיע. זהו תפקידו של עיתון".

נשים בעיתון

עיתון "מנורה" יוצא-לאור מידי שבוע בשפות עברית ורוסית ומופץ בכ-40 אלף עותקים בריכוזי הקהילה בכל העולם. בניגוד לעיתונים החרדים, "מנורה" מפרסם תמונות נשים - וגם לזה התייחס לבייב בראיון.

"מכיוון שמנורה למעשה הוא עיתון של יהדות בוכרה, הוא משקף את כלל הקהילה. יהדות בוכרה כוללת בתוכה את כל המגוון הרחב. מרבית הקהילה היא איננה חרדית ואיננה חילונית, אלא באמצע. מסורתיים או דתיים.

"לכן אנו מייצגים את הקהילה בכך שנותנים מקום לכולם. אנחנו לא עיתון שמייצג עמדות חרדיות או אנטי חרדיות. אנחנו מייצגים את הקהל שעבורו אנחנו כותבים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר