כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
למה אין מרוקאים?

ראיינה את אהרן ברק - ומגיבה: "מודה שהיה קצת מעליב"

נטעלי שם טוב, שראיינה את נשיא בית המשפט העליון בדימוס, כותבת בטוויטר כי "היה קצת מעליב לשאול על מרוקאים בעליון ולשמוע בסוף "הם טיפלו באבא שלי באהבה" (תקשורת)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
אהרון ברק (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

נשיא בית המשפט העליון לשעבר, אהרן ברק, אמר בראיון לחדשות 12 כי הביקורת נגדו לא מוצדקת. בראיון הוא התייחס לטענות נגדו מדוע לא מינה שופטים מרוקאים לבג"ץ.

המראיינת, נטעלי שם טוב שאלה אותו: כשאתה רואה את השלט על איילון שמתייחס לאמירה שלך ש"לא נמצא מרוקאי אחד טוב מספיק בשביל ביהמ"ש העליון"?

"אני חושב שאני מבין לרוחם של אלה ששמו את השלט הזה, רק הם היו צריכים לעשות את המחקר הנדרש. כמה עורכי דין מרוקאים היו פה ב-1950, 1951 וכו'? כמה מתוך עורכי הדין שהיו ב-1950 היו כאלה שהיו כשירים להתמנות כשופט שלום ואחר כך כשופט מחוזי? כשיעשו את כל המחקר הזה, הם יבואו לידי המסקנה שגם אנחנו באנו אליה שחיפשנו וחיפשנו וחיפשנו ולא מצאנו. היו מעט מדי עורכי דין מרוקאים".

בתגובה היא כתבה בטוויטר כי היא "מודה שהיה קצת מעליב לשאול על מרוקאים בעליון ולשמוע בסוף "הם טיפלו באבא שלי באהבה".

אשת מפלגת העבודה דינה דיין הגיבה: "טוב לשמוע את הגזענות לפרצוף – חסרת מודעות עצמית ככל שתהיה מה שקשה הוא שהגזענות הזו עדיין מנהלת את העומק של המדינה הזו בצבא, באקדמיה, בהייטק, ברפואה, במחקר ועוד, עדיין עד לרגע זה אנחנו וילדינו חוטבי עצים הסטטיסטיקה והמספרים לא משקרים".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר