המתיחות בדרום

ח"כ חיים ילין משבח את ליברמן: "שינה את התגובה לטובה" • צפו

ח"כ חיים ילין מספר ל"כיכר בכנסת" על ירי הרקטות, מדי יום, על הדרום והשגרה החדשה-ישנה, ומפתיע עם מילות שבח למדיניות שר הביטחון אביגדור ליברמן • צפו בראיון (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |

השבועות האחרונים מעוררים אצל תושבי הדרום תזכורת לשגרה הישנה-חדשה שלהם, המלווה בטפטוף ירי, כמעט מדי יום, לעבר ישובי עוטף עזה ולעתים גם על ערי הדרום.

ח"כ חיים ילין (יש עתיד) מכיר את השגרה הזו מקרוב, עד לכניסתו לכנסת הוא שימש בתפקיד ראש המועצה האזורית אשכול, הוא שומע את התושבים וחש בדיוק כמוהם את תחושת הדז'ה וו. בראיון ל"כיכר בכנסת" הוא מדבר על הירי והעובדה שהוא מרוצה מהתנהלות שר הביטחון הנוכחי אביגדור ליברמן הרבה יותר מקודמו משה בוגי יעלון.

בפתח הראיון מדבר ח"כ ילין על המנהרות שנחשפו בחודש האחרון ואומר: "זה מרגיע. תראה, אין ספק שחלק מהתושבים קצת נלחצים, אבל - אתה יודע - בשביל שבסוף יהיה טוב אתה צריך לעבור דרך של חששות ופחד, אין ספק שצה"ל עושה את העבודה, עדיף עבודה מהסוג הזה מעבודה אחרת של חפירות".

ח"כ חיים ילין בראיון לכתב "כיכר השבת" ישי כהן

אתה שמעת את רעשי החפירות מתחת האדמה?

"לא, תשמע זו רגישות שהיא מובנת, עוד לא נמצא באופן מדעי קשר בין הרעשים לחפירת המנהרות, בטח לא במיקומים ששמעו את הרעשים".

כשאתם שומעים שנחשפו 2 מנהרות, אין לכם את החשש שיש עוד מנהרות רבות שטרם נחשפו?

"יש, אני אומר לך יש עוד. יש שלב שאני קורא לו שלב הביניים, שזה מהיום שמגלים עד שמשמידים, עד שנגלה את כולם. הקיר התת קרקעי יחד עם הגדר והמערך ההגנתי, ייקח סדר גודל של שנה וחצי שנתיים, עד אז מה שיעבוד זו הטכנולוגיה והמודיעין".

אתם חוששים לגור שם?

"לא. לך תקנה שם בית... לך תנסה לקנות שטח".

ראינו בשבת האחרונה את הירי לעבר שדרות, אנחנו נתרגל שוב לטפטוף במשך שנה ואז מערכה גדולה ברצועת עזה?

"קודם כל מערכה חדשה היא תהיה. אם החמאס ימשיך בטרור - אז כנראה יהיה סבב הבא. אבל אני מקווה שהסבב הבא - אם כבר יקרה - שהוא יהיה אחרון".

ילין מספר כי הוא מנסה יחד עם גורמים נוספים להעלות את התעסוקה ברצועת עזה מה שיגרום להם להבין שיש מה להפסיד.

אתה סומך על ההנהגה הביטחונית בישראל? רוה"מ, שר הביטחון...

"תראה, רוה"מ אין לו מדיניות, מצד שני - בשיטה שלו, שיטה של לדחות כמה שיותר את המערכה הבאה, מבחינתו הוא עובד נכון".

ילין מפתיע בשלב הזה ואומר כי "מבחינת שר הביטחון זה סיפור אחר. הוא שינה את המדיניות, הוא שינה את התגובה, שינה לטובה - חד משמעית. התגובה על ירי טילים, לא עוד פצצת טון של חיל האוויר על דיונת חול אלא ירי פגז המיועד לעמדה שעומדת ממול".

בהמשך הראיון דיברנו עם ח"כ חיים ילין על חוק ההמלצות - לאחר שרוה"מ החריג את עצמו מהצעת החוק - ילין מסביר מדוע גם בשלב זה 'יש עתיד' מתנגדת להצעת החוק.

צפו בראיון המלא.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר