בשיא האינתיפאדה

הורשע היהודי שניסה לרצוח ערבי כנקמה על גל הטרור

כשהוא מצויד בסכין מטבח, סכין יפנית, פטיש וזעם בלתי מרוסן בשל גל הטרור, יצא שלמה חיים פינטו מביתו - והחל לחפש קורבן ערבי מזדמן, במטרה לרצחו. הבוקר הוא הורשע (חוק ומשפט)

אלי רוטמן | כיכר השבת |
פינטו בבית המשפט. ארכיון (צילום: דוברות המשטרה תמונה: ג'ורג' גינסברג, ynet)

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע הבוקר (רביעי) את שלמה חיים פינטו (33), תושב קרית אתא, בעבירה של ניסיון לרצח והחזקת סכין ממניע גזעני, בהתייחס למקרה לפני כשנה הוא דקר עובד ב'שופרסל' המקומי, משום שחשב שהוא ערבי.

הפרקליטות ייחסה לו עבירות של שני מקרי ניסיון רצח והחזקת סכין בנסיבות גזעניות, ובשל כך היא אף ביקשה תחילה, זמן מה לאחר לכידתו, להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

מהחלטת השופטים עולה, כי על רקע אירועי הטרור בישראל, החליט פינטו לבצע מעשה נקם באדם ממוצא ערבי, ולעודד גם אחרים, במעשיו, לבצע מעשי נקם דומים. כאמור, לפני כשנה, בסביבות השעה 11 בבוקר הצטייד פינטו בסכין מטבח, סכין יפנית ופטיש, ונסע ברכבו לרחוב זבולון במרכז קריית אתא, במטרה לאתר אדם ממוצא ערבי כדי לרצוח אותו.

כשהוא מחביא את הסכין בשרוול הימני של חולצתו, יצא פינטו מרכבו והבחין באדם ברחוב, וסבר כי הוא ממוצא ערבי. לפני שהספיק לדקור אותו, נכנס אותו אדם לתוך סניף בנק הנמצא בקרבת מקום. פינטו המתין מחוץ לבנק לצאתו, בחלוף זמן קצר, ומשלא יצא, החליט לעזוב את המקום ולאתר קורבן אחר.

בשלב זה, נסע פינטו לעבר חנות 'שופרסל דיל' שבמתחם איקאה בקרית אתא, מאחר שסבר כי בסופר עובדים ערבים רבים, ושם יוכל לממש את תכניתו. בסביבות השעה 12:15, נכנס לסופר, כשהסכין מוחבאת בשרוול חולצתו ובכיס מכנסיו מוחזקת סכין יפנית, והחל לחפש אחר קורבן ערבי.

הוא הבחין בנפגע כשהוא מסדר מוצרים במחלקת המוצרים הקפואים, עצר במעבר המקביל למעבר בו עמד הנפגע, ובחן את מראהו. לאחר שהשתכנע כי הוא ממוצא ערבי, החליט פינטו לדקור אותו ולרצוח אותו. הוא הגיח מאחוריו כשהסכין בידו, ודקר את העובד הערבי מספר פעמים באזור המותן, הגב התחתון והכתף.

העובד החל לברוח, בעוד פינטו רודף אחריו בסופר, כשהסכין בידו, על מנת להמשיך ולדקור אותו. בשלב מסוים, התקרב פינטו לעובד, אך הוא חסם את דרכו באמצעות עגלת סחורה, ולא אפשר לו להמשיך ולדקור אותו, אז פינטו ברח מהאיזור.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר