ישראל במלחמהישראל במלחמה
פסק תקדימי

בית המשפט קבע: יהודים יכולים להתפלל בהר הבית

שופט בית המשפט השלום בירושלים, הורה על ביטול ההרחקות והתנאים המגבילים שניתנו למספר נערים יהודים לאחר שקראו 'שמע ישראל' בהר הבית • זו משמעות הפסיקה (משפט)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
יהודים בהר הבית, ביום העצמאות האחרון (צילום: ארכיון כיכר השבת)

בית משפט השלום בירושלים קיבל היום (ראשון) את הערר של ארגון חוננו וביטל את המגבלות על נערים שהשתחוו וקראו 'שמע ישראל' בהר הבית. יודגש, כי על פי הוראת גדולי ישראל והרבנות הראשית, חל איסור מוחלט לעלות להר הבית.

ההחלטה הזו היא החלטה דרמטית של בימ"ש בסוגיית זכויות הדת של יהודים בהר הבית. שופט בית המשפט השלום בירושלים, ציון סהראי, הורה על ביטול ההרחקות והתנאים המגבילים שניתנו למספר נערים יהודים לאחר שהשתחוו וקראו 'שמע ישראל' בשטח הר הבית.

בהחלטתו ציין השופט "לטעמי, לא ניתן לומר שהשתחוות ואמירת קריאת שמע- בנסיבות התיק שבפני – מקימים חשד סביר להתנהגות העלולה להביא להפרת השלום, כפי שמחייב החוק. קשה להלום מצב ובו קריאת "שמע ישראל" בהר הבית תהווה עבירה פלילית של מעשה העלול להביא להפרת השלום", ציין השופט בהחלטה.

יהודים קוראים הלל בהר הבית

השופט ציטט את מפכ"ל המשטרה, קובי שבתאי, שאמר לאחד מכלי התקשורת כי הר הבית פתוח וכי משטרת ישראל מאפשרת לכל מי שהגיע להתפלל בהר לקיים את פולחן הדת "בנסיבות אלה, הצהרה פומבית של מפכ"ל המשטרה, ממנה עולה בבירור ובפירוש כי כל תושבי המדינה (והשטחים) רשאים לעלות להר הבית ולקיים את פולחן דתם, כשמה כן היא קוראת לכל מי שחפץ בכך לעשות כן. התנהגות העוררים נעשית בהתאם לקריאתו הפומבית של מפכ"ל המשטרה ובהתאם לחוק השמירה על המקומות הקדושים, ולא ניתן להחשידם בביצוע עבירה פלילית בשל כך", קבע השופט סהראי.

עו"ד נתי רום שהגיש את הערר מטעם ארגון חוננו, בירך על החלטת בית המשפט "אנחנו שמחים מאוד על החלטת בית המשפט. הגיע הזמן שמשטרת ישראל תתחיל לאכוף ולעצור מתפרעים ואנשים שעוברים על פשעים בירושלים, ולהגן על תושבי העיר, ותפסיק להתעסק בבעיות איזוטריות תוך כדי הפרה בוטה של חופש הדת של היהודים בהר הבית".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר