כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
18 אישומים הוגשו עד כה

יש מחיר להסתה הערבית בישראל: הוגשו היום שני כתבי אישום

לא מוותרים בזמן מלחמה: בפרקליטות הגישו היום שני כתבי אישום, כנגד ערבים מישראל שלטענתם הסיתו נגד המדינה ודיברו בעד הטבח ברשתות החברתיות | אלו הפרטים (חדשות, משפט)

דוד הכהן | כיכר השבת |
חיילי צה"ל בתחילת המלחמה בבארי (צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)

פרקליטות חיפה (פלילי) הגישה היום (רביעי) לבית משפט השלום בחיפה, שני כתבי אישום בגין הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור.

בפרקליטות גם הגישו בקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. כתבי האישום אושרו ע"י היועצת המשפטית לממשלה ופרקליט המדינה, והם מצטרפים ל-18 כתבי אישום דומים שהוגשו עד כה מתחילת הלחימה.

כתב אישום ראשון הוגש נגד יאסמין קאדורה, תושבת נחף בשנות ה-30 לחייה, בגין הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור, שהעלתה לסטאטוס הווטסאפ שלה בבוקר ה-7 באוקטובר דברי שבח, תמיכה, אהדה והזדהות עם ארגון חמאס, שם נרשם כך: "הבוקר גאווה שלא תישכח, 7.10.23, אלוהים תן להם לנצח ותשמור עליהם".

בכתב האישום נאמר, כי השילוב של תוכן הדברים ונסיבות הפרסום מהווה אפשרות ממשית לעשיית מעשה אלימות או טרור.

כתב אישום שני הוגש נגד כותיבה עטור, תושב ראמה בשנות ה-20 לחייו, בגין הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור, שפרסם שני פוסטים ב"סטורי" של הפייסבוק שלו, ובהן דברי שבח, אהדה ועידוד למעשה טרור וכן הזדהות עם ארגון חמאס.

בפרסום הראשון, העלה עטור תמונה בה נראים מספר פעילי הזרוע הצבאית של חמאס חמושים בנשק ועליה הכיתוב: "בין המאמינים יש גברים שנכונים למה שהם כרתו עם אלוהים". בפוסט השני, העלה סרטון, בו נראים פעילי טרור העומדים ליד משגרי רקטות, נכתב: "אנחנו לא באנו לכאן כדי להיות שהידים, אנחנו באנו לכאן כדי להילחם; אנחנו לא באנו לכאן כדי להרוג גברים; באנו לכאן כדי להגן על הדגל שלנו; באנו כדי לחיות ולהתקיים".

כתבי האישום הוגשו באמצעות עו"ד יוסי גימפל.

מהפרקליטות נמסר: "חקירתם המהירה של המקרים והגשת כתב האישום הם פועל יוצא של הנחיית פרקליט המדינה לפתוח בחקירה, לעצור ולהעמיד לדין כל מי שמפרסם דברי שבח ותמיכה במעשי הזוועה, אף אם מדובר בפרסום בודד, בהנחה שהוא חמור ונוגע באופן ישיר לאירועי התקופה הנוכחית. הפרקליטות תפעל במלוא הכוח נגד כל אדם אשר יביע דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה טרור, או שיזדהה עם ארגון טרור".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר