כל הפרטים

פרשת הרצח המזעזעת: בוטל האישום נגד בנו של השר זאבי

יותר משנתיים אחרי שנגד בנימין זאבי, בנו של השר לשעבר רחבעם זאבי, הוגש כתב אישום בשל חלקו ברצח הנער ניסים שטרית, החליט בית המשפט לבטל את האישומים בשל התיישנות (משפט)

דוד הכהן | כיכר השבת |
בנימין זאבי (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

דרמה בפרשת רצח הנער ניסים שטרית: בית המשפט המחוזי ירושלים הורה היום (שני) על ביטול כתב האישום נגד בנימין זאבי, בנו של השר לשעבר רחבעם זאבי, שהוגש בגין מעורבותו ברצח הנער ניסים שטרית.

כזכור, לפני כשנתיים וחצי הוגשו כתבי אישום נגד זאבי ונגד נוספים, ובו ייחסו לו עבירה של רצח, בשל חלקו ברצח הנער ניסים שטרית.

לפי המתואר בכתב האישום, הרקע לרצח הוא חשד של אנשים הקשורים לקהילת "שובו בנים" בשטרית כמי שקיים מפגשים בלתי צנועים. בשל חשד זה, ניסו גורמים בקהילה לגרום לו "לחזור בתשובה" באמצעים אלימים.

ולפי הנטען הנאשם ואחרים כפו על המנוח במרמה, בכוח ובאיומים להגיע אל דירה בירושלים וממנה להגיע ליער אשתאול. בסופו של אותו ערב מת המנוח מהמכות שהפליאו בו הנאשם ואחרים. לאחר מותו קברו אותו הנאשם והאחרים בבור שכרו ביער בו המיתו את המנוח. גרימת מותו של המנוח על ידי הנאשם ביחד עם האחרים נעשתה כפעולה עונשית ובמטרה להרתיע ולכפות על ציבור אחרים את אורח חייהם.

אלא שלאחר הגשת כתב האישום, העלתה ההגנה מספר טענות מקדמיות, ביניהן כאלו הנוגעות לסעיף העבירה שיוחס לנאשם, טענות לאכיפה בררנית והגנה מן הצדק, וטענת התיישנות. בסופו של דבר קבעו השופטים כאמור כי לא ניתן להעמיד את זאבי לדין על עבירות שבכתב האישום שהתיישנו וביטלו את כתב האישום.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר