חדשות עם קנייטש

אלמוני נכנס להיכל הישיבה באישון ליל וחילק אלפי יורו לתלמידים • מעייריב

האדמו"ר הקיצוני במתקפה על המפגינים החרדים בארה"ב, התיעודים מעצרות התפילה ההמוניות בהיכלי התורה, הממשיך בישיבת בית מתתיהו והשיר היהודי שהושר ביפן (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |
צפו ב'מעייריב' (צילום: יונתן קדמא | עריכה: ידידיה כהן ולמי עזוז | הפקה: אשר רוט ואיציק אוחנה)

מי מפזר שטרות של אירו?

תלמידי ישיבת 'תושיה' במושב תפרח, או בקיצור - ישיבת תפרח, ששקדו בשעת לילה מאוחרת על לימוד התורה, הופתעו לראות אלמוני בעל מבטא צרפתי שהחליט 'לפנק' את לומדי התורה המגינים על כלל ישראל. להפתעת הבחורים, הוא הוציא מכיסו אלפי יורו בשטרות וחילקם לעשרות הבחורים ההמומים.

חילול שם שמים

אנשי 'נטורי קרתא' בארה"ב, שרגילים לספוג קיתונות של בוז מאחיהם היהודים על תמיכתם במחבלי החמאס, הופתעו לגלות שגם האדמו"ר מסאטמר מגנה ותוקף אותם בחריפות. ההקלטה המלאה פורסמה היום ב'כיכר השבת' והיא מובאת גם הערב כאן בתוכנית.

אולי יחוס עם עני ואביון

עשרות אלפים נענו לקריאות גדולי התורה בארץ שקראו לקיים היום, ער"ח כסלו את תפילות יום כיפור קטן בהיכלי התורה זאת בשל המלחמה הקשה בעזה.

ברא, כרעא דאבוה

כפי שכבר דיווחנו ב'מעייריב', ראש ישיבת בית מתתיהו, חבר המועצת הגאון רבי ברוך (בן צביה. לרפו"ש) נחלש מאוד בתקופה האחרונה ובשל כך נבצר ממנו למסור שיעורים. מי שמחליף אותו ומוסר שיעור יומי לתלמידי שיעור ג' בישיבה, הוא בנו הגאון רבי צבי ויסבקר.

הושיעה את עמך - הגירסה היפנית

השגריר לשעבר דייויד פרידמן, פרסם ברשתות החברתיות את התיעוד הייחודי בו נראים אזרחים יפנים מנופפים בדגלי ישראל ושרים את מילותיו של דוד המלך ע"ה - הושיעה את עמך וברך את נחלתך, וראם ונשאם עד העולם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר