חדשות עם קנייטש

פרשת התקנות בבית שמש מסעירה את העיר | ברשתות החברתיות מגיבים • מעייריב

הראשל"צ בהתבטאויות נוגות על הפיגוע ברעננה, הילולת רבי דוד בפולין, אפליית החרדים בחברות הממשלתיות וחבר המועצת שהתרגש עם ילדי הת"ת (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

החיזוק של הראשל"צ

בתיקון שובבי"ם שנערך אמש (שני) בבית מדרשו של הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר, הוא נשא דברים בכאב עצום על הפיגוע הקשה שהתרחש ברעננה בו קיפחה את חייה קשישה בת 79, ועל המצב הקשה בארץ הקודש. הוא הציע להתחזק בלימוד התורה הקדושה.

מה קורה ברמב"ש ד'?

תחקיר 'כיכר השבת', שחשף את העובדה שרב ליטאי המזוהה עם דגל התורה תומך במהלכי הקיצוניים בבית שמש, לא יורד מסדר היום הציבורי של כלל המגזר, שמביט על שכונת הענק המתאכלסת בכלל גווני המגזר החרדי - מקנאים נוסח מאה שערים ועד מודרנים תומכי ליכוד והציונות הדתית לראותף כמיקרוקוסמוס של החברה החרדית כולה.

ז' שבט בפולין

הערב אור לז' בשבט יתקדש יומא דהילולא של אוהבן של ישראל, הרבי ר' דוד מלעלוב זי"ע, מגדולי ומאורי החסידות בפולין, ראש שושלת הזהב לבית לעלוב. כמידי שנה בשנה - המוני חסידים מכל עמך ישראל יגיעו להשתטח על ציונו הקדוש של מייסד חסידות לעלוב.

אפלייה זועקת לשמים

דו"ח המבקר מעלה כי רק 1.5% מהתקנים והמשרות בחברות הממשלתיות, 'מאוכלס' בידי אנשים מהמגזר החרדי - זאת בניגוד גמור לשיעור החרדים במדינה שעומד על כ-13%. האם נראה שינוי אחרי המלחמה?

אחינו - כל בית ישראל

ילדי תלמוד תורה דרך תבונה מירושלים, הגיעו להתברך ולהיבחן על ידי חבר המועצת, ראש הישיבה הגאון רבי מאיר צבי ברגמן. לאחר המבחן על מסכת קידושין, נשא ראש הישיבה הגאון רבי מאיר צבי ברגמן, בפני התלמידים, דברי התעוררות בחשיבות מעלת לימוד התורה ותפילתם של תינוקות של בית רבן. ראש הישיבה דיבר על חשיבות האחדות והמושג "כל ישראל" ופנה לילדים ואמר: "בואו, יש לנו הזדמנות כעת להגיד כולם ביחד 'אחינו כל בית ישראל' בואו נגיד יחד".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר