חדשות עם קנייטש

בגלל חרבות ברזל? אלו השינויים בעולם הישיבות • מעייריב

הבקשה החריגה של המקובל הקדוש, חברי המועצת בנתיבות, כתבי היד הנדירים מתימן, הילולת המתוק מדבש, חוק היינות של הח"כים החרדים והזיץ המרגש בישיבה שאיבדה 8 מבוגריה (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

תפילת המקובל

אסון 21 הלוחמים בעזה, היכה בהלם את הצדיק המקובל הגאון רבי דב קוק, שמירר בבכי שעה ארוכה. לאחר מספר דקות, הוא קרא לתלמידיו וביקש מהם לקורא בפסוקים מהספרים ישעיהו, מיכה וחבקוק. על ההדפסים - הוא הוסיף את דבריו בכתב ידו.

ט"ו בשבט בעולם הישיבות

לראשונה, בשל ביטול חופשות בין הזמנים אחרי סוכות ובחנוכה, בחורי הקיבוץ בעולם הישיבות הליטאי, יוצאים לחיזוקים בישיבות הקיבוץ השונות, בניגוד למקובל - גם בט"ו בשבט. השינויים לא פוסחים גם על הישיבות הגדולות, ושבתות חופשיות ושבתות התאחדות הפכו לדבר החם בעונה הזו של השנה.

חברי המועצת בנתיבות

חברי מועצת חכמי התורה, הגאון רבי משה מאיה, וראש הישיבה הגאון רבי אברהם סאלים, השתתפו בטקס יסוד תלמוד התורה החדש בשכונה החדשה נווה שרון בנתיבות. הגר"א סאלים הרחיב בדבריו על הצורך בתלמוד תורה לילדי החמד הטהורים.

נכס למשמרת

אחת התרומות החשובות ביותר של כתבי יד יהודים נמסרה השבוע לספריה הלאומית. מדובר על תרומת האוסף הגדול בעולם של יהדות תימן והוא כולל קרוב לשבעים וחמישה אלף כתבי יד, מגילות, כתובות, טקסטים תורניים ופריטים נוספים שאסף במשך עשרות שנים יהודה לוי נחום זכרו לברכה.

מתוק מדבש

היום מציינים המוני בית ישראל, את הילולת הצדיק המופלא - המקובל הגה''צ רבי דניאל פריש זכר צדיק לברכה, בעל הפירוש 'מתוק מדבש' שחולל מהפכה של ממש בלימוד והבנת הזוהר הקדוש עד שברוך השם עשרות אלפים קובעים לימוד בספר הזוהר בזכות הפירוש שכתב. ר' מיילך הרעיף בשבחים על הנפטר וחיבורו.

בשורה לאברכים

בשורה בדרך לאלפי משפחות חרדיות - מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק רישוי עסקים של חבר הכנסת משה רוט, אליה הוצמדו הצעות של חברי הכנסת משה גפני ויעקב אשר, יונתן מישרקי ודן אילוז. לפי ההצעה: תותר מכירה של יינות ברשתות שיווק גדולות גם אחרי השעה אחת עשרה בלילה.

אין לה מנחם

מעמד מרגש היה אמש, כאשר נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר בישיבת ההסדר בירוחם שאיבדה במלחמה ברצועת עזה שמונה לוחמים, חברים טובים מתלמידי ובוגרי הישיבה. בישיבה ערכו מעמד זכרון לכבודם והתרגשו בשירי נשמה וכך, הנשיא הצטרף לשירת האמונה. נקום לעינינו נקמת דם עבדיך השפוך.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר