חדשות עם קנייטש

התפרקות אגודת ישראל - מה הן ההשלכות? | ניצחון 'העדה' על המשטרה • מעייריב

בגשם ובקור - כינוס האברכים עם חבר המועצת והמשגיח, אגודת ישראל מתפרקת - כל הפרטים על תמיכת ויז'ניץ באבוטבול, הפרידה מראש הישיבה חבר המועצת, חנוכת הבית של הרב עובדיה זצוק"ל והברית המרגשת של האב והבן (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

500 אברכים בקור הירושלמי

זה היה מחזה שירושלים לא ראתה כבר הרבה מאוד שנים. מאות אברכים, יצאו מביתם בגשם ובקור הירושלמי - רק כדי להתחזק בלימוד המוסר. מי שנאמו בכינוס המיוחד של ארגון תבונות - הם ראש הישיבה וחבר המועצת הגאון רבי דוד כהן, והמשגיח הגאון הצדיק רבי דן סגל.

הפירוק הדרמטי של 'אגודה'

אם עד היום, אגודת ישראל התנהלה בציר אחד מול דגל התורה ומול ש"ס, הרי שהוראתו הדרמטית של האדמו"ר מויז'ניץ בעיצמו של ה"טיש פירות" לתמוך במועמד ש"ס לראשות עיריית בית שמש משה אבוטבול, טרפה את הקלפים. בדגל עשויים לנקום בהם נקמה מרה וכואבת ולרוץ בבחירות הבאות לכנסת ביחד עם שלומי אמונים. מהלך שכזה יותיר ככה"נ את אגודת ישראל מחוץ לכנסת - אלא אם... יו"ר ש"ס אריה דרעי יגמול להם על התמיכה המוניציפלית וירצ'רץ' אותם ברשימת ש"ס.

כל דאלים גבר

בעדה החרדית סיכמו את יום שישי האחרון כיום "מוצלח" מבחינת הפרקטיקה והאידאולוגיה של הקנאים ממאה שערים ובית שמש. הפגנות סוערות הובילו לטענתם להחלטת המשטרה על שחרור גופתה של נפטרת חרדית מבית שמש שהובלה ע"י המשטרה למכון לרפואה משפטית באבו כביר. נקרה נוסף באותו היום ממש הסתיים אף הוא בשחרור הגופה כשלטענת העדה החרדית - הכל בזכות האיום הממשי שלהם לצאת ולהפגין בתל אביב גם במהלך השבת.

אירוע מוחי בגלל חנוכת הבית?

חבר מועצת החכמים הגאון רבי דוד יוסף, שהשתתף בחנוכת ביתו החדש של הרב יהודה חזן, הפתיע את הנוכחים בסיפור דרמטי במיוחד על הוריו הרב עובדיה זצוק"ל וזוגתו הרבנית מרגלית ע"ה.

קשה עליהם פרידתו

תלמידי ישיבת סלבודקה, נפרדו אמש מרבם האהוב ראש הישיבה וחבר המועצת הגאון רבי משה הלל הירש, שיצא לגולה לפרק זמן של שבועיים, לצוך גיוס כספים לישיבה. מי שעוד הספיק לנצל את שהותו של ראש הישיבה בארץ, היה חבר הכנסת מדגל התורה יצחק פינדרוס.

ואומר לך בדמייך חיי

איזו עין לא תדמע בראותה שני יהודים שזה מרחוק באו - וזכו להיכנס ביום אחד בבריתו של אברהם אבינו עליו השלום? הסיפור המרגש והבלתי ייאמן התרחש בשבוע שעבר כאשר מי שזכה למול את השניים הוא המוהל הרב אהרון יוסף קרמר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר