חדשות עם קנייטש

רגעים של הכרעה: בית שמש ואלעד סוערות בעקבות החלטת האדמו"רים • מעייריב 

העובדים החרדים מצטיינים בחברת קווים, פטירת הדיין בפתאומיות, הדרמה בבית מתתיהו, גשר ההלכה בבני ברק והשבת של משפחות החטופים עם יפה דרעי (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

סיקור מוניציפלי

בשעה שהאדמו"ר מויז'ניץ צפוי להכריז על תמיכתו במועמד ש"ס באלעד יהודה בוטבול, בבית שמש עסוקים המועמדים השונים לגייס תמיכת קהילות נוספות לשורותיהם. כך שאם קהילת הגר"ש אלתר הייתה מזוהה עם ש"ס, ציר גור-ויז'ניץ-ש"ס דחק אותם לידיו של מועמד דגל התורה בבית שמש שמוליק גרינברג, שיקבל את תמיכת חסידי ראש הישיבה המוצהרים ואלו שאינם.

מצטיינים חרדים

בחברת 'קווים' המפעילה את שירותי התחבורה הציבורית בעיר מודיעין עילית, העניקו את תעודת הנהג המצטייין ל-7 נהגים, בהם גם 4 נהגים חרדים תושבי העיר. צוות מעייריב מקווה שהתופעה תתרחב ולא נזדקק לחסדיהם של אומות העולם.

פטירה פתאומית

אבל כבד בבני ברק ובקהילת תלמידי החזון איש עם הסתלקותו של הדיין הוותיק הגאון רבי יעקב ישראל פוזן זצ"ל דיין בבית הדין בבני ברק ורב הקהילה בזכרון יעקב. והוא בן 90 בפטירתו. לפני פחות מחודש נפטר נכדו האברך הצעיר הרב גרשון פרנקל ז"ל, בן 20 בלבד, לאחר שטבע בבריכה העירונית בבני ברק.

לאורו ניסע ונלך

הבוקר, מסר ראש הישיבה הגאון רבי צבי ויסבקר, את ה'שיעור כללי' הראשון שלו בהיכל ישיבת בית מתתיהו - עם תום ההספדים על אביו ראש הישיבה וחבר המועצת הגאון רבי ברוך ויסבקר זצוק"ל. רגע לפני השיעור, פרצו תלמידי הישיבה בשירה ספונטנית לכבודו של ראש הישיבה החדש.

גשר ההלכה של בני ברק

כפי שדיווחנו כאן במעייריב בכיכר השבת על המאמצים לבניית גשר מיוחד שיחבר בין שני צידי העיר בני ברק, בימים אלו הושלמה בניית 'גשר ההלכה' הייחודי על ציר ז'בוטינסקי המאפשר מעבר וטלטול בין השכונות קרית הרצוג ופרדס כץ למרכז העיר. צוות כיכר ומעייריב מברך על הרמת קרנה של השבת בעיר התורה לתועלת מאות אלפי התושבים.

מקור הברכה

חוויה רוחנית מרוממת היתה בשבת האחרונה כאשר מאות מבני משפחות החטופים התכנסו לשבת אחדות במלון וולדורף אסטוריה, בהפקת ארגון קשר יהודי והגברת יפה דרעי - רעייתו של יושב ראש ש"ס אריה דרעי. חלק מהמשפחות שמרו את השבת כהלכתה לראשונה בחייהם וכמו שכבר הזכרנו - השבת היא מקור הברכה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר