חדשות עם קנייטש

ישיבת מאור התלמוד התחדשה במלון חדש ומפואר • מעייריב

מי ישלם את מחיר ההדחה הכושלת של כסיף? החרדים! עצרת התפילה ההמונית ביד אליהו בתל אביב, המטה החסידי של הפלג הירושלמי והחופה של החתן היתום עם האדמו"ר האבל (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

מחיר ההדחה הכושלת

הדחתו של חבר הכנסת עופר כסיף, שתמך בתביעה האנטישמית של דרום אפריקה בהאג אמנם נכשלה, אבל המפסידים העיקריים מכישלון ההדחה אלו החרדים שכעת זקוקים לאצבעות של חברי הכנסת הערבים לחוק הגיוס. טיבי רומז להם על כך.

עת צרה היא ליעקב

מאות רבות של תושבים מכל שכונות העיר תל אביב, התאספו בבית הכנסת המרכזי "היכל דוד" בשכונת יד-אליהו, כאשר בראשם התייצבו רבני העיר מכל החוגים, רבני שכונות וקהילות, ליום תפילה וזעקה בעקבות המצב הקשה בארץ-הקודש, לניצחון מוחלט במלחמה מול האויב הערבי, והשבת כל החטופים בשלום לביתם.

מצטער מן הכבוד

תיעוד מבהיל בו נראה המקובל הקדוש הגאון רבי דב קוק, כשהוא מגיב בצער נורא על ברכת "ברוך שחלק" שנאמרה כלפיו. הגר"ד נראה כשהוא סוטר לעצמו בצער ונמלט מהאירוע.

המטה החסידי של 'הפלג'

בביתו של מנהיג הפלג הגאון רבי אשר דויטש, התכנסו פעילי המטה החסידי למען מפלגת בני תורה, כאשר מטרת הפלג בתירוף החסידים - להראות קבל עם ועולם כי להשקפה של הפלג יש ביקוש גם מחוץ למגזר הליטאי ממנו מגיעים תומכי הפלג.

"המלון" של מאור התלמוד

מבנה הפנימייה בישיבת מאור התלמוד ברחובות, בראשותו של חבר המועצת הגאון רבי אברהם יצחק קוק, שופץ ושונה לבלי היכר. 3 קומות המכילות חדרי פנימייה מפוארים ומרווחים החליפו את החדרים הישנים והצפופים ובכך יתמידו תלמידי הישיבה אשר שמם נודע למרחוק כפארי עולם הישיבות, בלימודם.

משמח את שלי

האדמו"ר מויז'ניץ, היושב שבעה על אחותו הרבנית מסקווירא ע"ה, ביקש מחסידיו לבוא ולהשתתף בשמחת החתונה של חתן יתום שאיבד את אביו זמן קצר לאחר האירוסים, בעוד הוא בעצמו מתכוון להשתתף במעמד החופה בלבד - בשל האיסור ההלכתי להשתתף בשמחת החתונה עצמה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר