חדשות עם קנייטש

האדמו"רים המבוגרים התגוששו על הבמה - כך זה נגמר • מעייריב

הפגישה של יו"ר ועד הישיבות עם המנהיג הליטאי והכינוס הצפוי ביום שישי, שיטות ההסברה השונות של ראשי הישיבות על סערת הגיוס, המפגש המרתק של האדמו"ר עם הראב"ד, ההתרגשות לקראת בואו של האדמו"ר מסאטמר לישראל והטרגדיה המזעזעת בוויליאמסבורג שמטלטלת את המגזר החרדי (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

דאגה בעולם התורה

יושב ראש ועד הישיבות הרב חיים אהרון קאופמן הגיע למעונו של ראש הישיבה ומנהיגה הרוחני של דגל התורה הגאון רבי דב לנדו, והעלה בפניו את המצוקה הגדולה של ראשי הישיבות ועל הצורך הגדול להשמיע את דעת התורה לכלל ראשי הישיבות, מכל המגזרים והחוגים. ראש הישיבה הורה על כינוס חירום במהלכו יוצעו פתרונות למצב.

הסברה חרדית במיטבה

שני ראשי הישיבות, חבר המועצת הגאון רבי אביעזר פילץ וראש הישיבה הגאון רבי יהושע אייכנשטיין, פרסמו כל אחד בנפרד, מכתבים ארוכים ומנומקים על המצב אליו נקלע עולם התורה והציבור החרדי.בעוד ראש ישיבה אחד בחר להתמקד בהסברה הפנימית, רעהו בחר בהסברה החוצה.

דירת הנופש בנתניה

ביקור רב רושם נערך אמש כאשר האדמו"ר מויז'ניץ השוהה בימים אלו בעיר נתניה לנופש, הגיע לביקור אצל ראב"ד העדה החרדית הגאון רבי משה שטרנבוך השוהה גם הוא למנוחה בימים אלו בנתניה. הראב"ד קידם את האדמו"ר ברוב כבוד ויקר. בתחילה התעניין האדמו"ר לשלומו של הראב"ד, ואמר אנו מעתירים בתפילה כל העת עבור גדולי ישראל מהדור הישן שיזכו להשפיע על הדור הצעיר ממה שזכו לחזות בנועם ה' בימי עלמותם.

נושא (נישא) בעול

צוות מעייריב מברך על היוזמה החשובה של ארגון 'מהרה', שמעלה על סדר היום את הערבות ההדדית והחשיבה על הזולת - ומאחל שהתופעה המבורכת תתפשט בעוד קהילות חסידיות וגם בהיכלי התורה הליטאים כדי שגם שם הבחורים והאברכים יחשבו על חבריהם ויציעו להם שידוכים טובים.

ביקור אחרי המלחמה

חסידי סאטמר התרגשו לשמוע על כוונתו של האדמו"ר מהר"א מסאטמר להגיע לביקור במוסדות התורה והחינוך של החסידות בישראל. לביקור עוד אין תאריך היות והוא תלוי בסיום המלחמה, אבל צוות מעייריב ממליץ לחסידי סאטמר שלא לאפות עוגות, שכן חג הפסח, כך נראה, יחגג עוד לפני סיום המלחמה.

זעזוע בלתי פוסק

הסיפור הטראגי שהתרחש בוויליאמסבורג, והתפרסם לראשונה ב'כיכר השבת', לא יורד מסדר היום בציבורי במגזר החרדי ורבנים רבים ומשפיעים קוראים לשינוי גישה דחוף שימגר את תופעת הניכור ההורי.

ההתגוששות על המזרח

המוני חסידים צפו השבוע, כבוד התורה מהו, עת נפגשו האדמו"ר מסערט ויז'ניץ והאדמו"ר מקוסוב ויז'ניץ על בימת המזרח בחתונה משותפת. השניים, התאמצו כל אחד לבד את רעהו במקום המכובד יותר, לעיני החסידים המשתאים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר