חדשות עם קנייטש

למרות בקשת הגר"ד קוק - אין אישורים לקיום ההילולה בטבריה • מעייריב

כל מה שאתם צריכים לדעת על הדרמה וההתפתחות בחוק הגיוס - יחסי תקשורת ופוליטיקאים, המטח שקבר את ההילולה במירון, הטיש של האדמו"ר שחוגג את יום העצמאות ומעמד ההכתרה ברמת אברהם (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

מה למעיישה?

ראש הממשלה נתניהו הפתיע את יריביו הפוליטיים כאשר הודיע להם על כוונתו לקדם את חוק הגיוס שאושר בכנסת הקודמת בזמן כהונת ממשלת בנט ולפיד. האם החרדים היו בסוד העניינים? כל הפרטים על המלכוד הפוליטי והצביעות של הפוליטיקאים מכל המפלגות. קצת מאחורי הקלעים - מה עומד מאחורי התדרוכים הסותרים של דפנה ליאל ועמית סגל?

הטיל האחרון בארון הקבורה

60 רקטות שנורו היום לעבר מירון והסביבה, שמו קץ לחולמי החלומות שקיוו - הנה עוד רגע הסכם הפסקת אש בעזה ישיב את ההמונים להילולה בציון הרשב"י. היום אנו חושפים כי גם במקרה של הפסקת אש - ההילולה במירון לא תוכל להתקיים כרגיל. האם גורל הגלות שפסח על היישוב מירון, עשוי לפקוד גם אותו בקרוב?

מניעות לצדיק

אחרי שחשפנו אמש בכיכר השבת כי המקובל הקדוש הגאון רבי דב קוק מעוניין לקיים הילולה בציון התנא רבי עקיבא הטמון בטבריה, ואולי אף להדליק את האבוקה לעילוי נשמת תלמידו של ר"ע - רשב"י, מתברר כי האישורים החוקיים לקיום ההילולה טרם התקבלו - דבר המסכן את האירוע שתוכנן להיות המוני ושמח לאורך כל שעות היום והלילה.

האדמו"ר ששר את ההלל בטיש

האדמו"ר מפאשקאן אשר בית מדרשו ממוקם בשכונת גילה בירושלים, ערך טיש חסידי במוצאי יום העצמאות לזכרו של אביו הרבי זצ״ל לרגל יום היארצייט. במהלך הטיש שילב האדמו"ר פסוקים וניגונים. האדמו"ר מפאשקאן, הוא נצר לשושלת רוז'ין המלכותית, והוא ידוע בהשקפתו הציונית. למעיישה מדובר באדמו"ר היחיד - שחוגג את יום העצמאות.

צדיק בא לעיר

הישג משמעותי למרא דאתרא בבית שמש הגאון רבי מרדכי גולדשטיין, אשר יחד עם ידידו הגאון רבי חנוך אלבק - מרבני העיר, הצליחו למנות את הגאון רבי אברהם זנגר לרב הקהילות בשכונת רמת אברהם בעיר. מעמד ההכתרה התקיים בביתו של הגר"א קורנפלד מרבני העיר, ובנוכחות הגאון רבי אחי שלום כהן - ראש מוסדות 'דרך אמונה' אשר ייסד כולל אברכים ליטאי בשכונה. את הרב החדש הגיעו לכבד גם הגאון רבי אשר יעקב אולמן - רב בית המדרש קהל חסידים, הגאון רבי אברהם דז'יאלובסקי מרבני העיר ואביו של הרב החדש - הגאון רבי יום טוב זנגר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר