אסון קריסת הקיר

"לב ענק שתמיד שימח את משפחתו וחבריו" | אחר מיטתו של הבחור יצחק שטיינברגר ז"ל 

איציק שטיינברגר ז"ל היה תלמיד בישיבת מיר שנהרג היום באורח טרגי כאשר קיר בטון שנבנה באורח מסוכן קרס עליו בדירה אותה חלק עם חבריו שנותרו המומים לאחר האסון | "קשה לדבר על הבחור החייכן הזה בלשון עבר", הם אומרים | בארגון זק"א ת"א בה אביו של המנוח מתנדב, הקדישו את הפעילות השבועית לזכרו (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
זירת האסון (צילום: לפי סעיף 27א)

איציק שטיינברגר ז"ל, תלמיד ישיבה מירושלים כבן 25, נהרג היום (שלישי) באורח טרגי לאחר שקיר בטון קרס עליו בשנתו בדירה בה שהה סמוך לישיבת מיר בשכונת בית ישראל.

הלוויתו תצא הערב בשעה 22:30 מביהמ"ד 'היכל צבי - לוקווע וולברוז' ברחוב סירקין 10 בבני ברק, בדרכה לבית העלמין באלעד, שם ייטמן.

מכרים מספרים כי איציק ז"ל היה בעל חסד עם לב ענק שסייע לכל. חבריו ההמומים שהיו עדים לפינויו מההריסות כשהוא פצוע אנוש - ספדו לו בבכי ובכאב: "הוא היה תמיד מלא חיוכים ושמחה שהשפיעו על כל הסביבה, בכל שעה מהיממה, תמיד היה ראשון להתנדב ולעזור".

המנוח יצחק שטיינברגר ז"ל (צילום: לפי סעיף 27א)

איציק ז"ל, גדל בבית של חסד ומאור פנים בבני ברק, אביו שמחה הי"ו מתנדב ידוע ומוכר בארגון זק"א, גם סביו וסבתו של המנוח ז"ל, משה ותרצה שטינברגר הי"ו ידועים כאנשי חסד שפעילים רבות בעזרה לזולת.

עד לפני כשנה המנוח למד בישיבת 'דרך חכמה' בירושלים בראשות הגר"א סילבר והגר"י וילנסקי ובשנה האחרונה היה תלמיד בכולל לבחורים בשכונת נחלאות ובישיבת מיר בשכונת בית ישראל בירושלים.

בארגון זק"א ת"א ספדו: "בכאב עצום ובצער רב, רבני היחידה, סגל הפיקוד והמתנדבים, משתתפים באבלו הכבד של המת' היקר ה"ה שמחה שטיינברגר ומשפ' שיבלחט"א עם פטירתו הטראגית של בנו הבה"ח יצחק ז"ל, באסון קריסת קיר בי-ם. נכדם של אנשי חסד של אמת מתנדבים בעצמם ה"ה משה והגב' תרצה שטיינברגר שיבלחט"א. על מועד הלויה תצא הודעה. בהמשך מעשי החסד תנוחמו, פעילות המתנדבים בשבוע זה מוקדשת לזכרו. מפ' היחידה".

לאחר ששוחררה גופתו לקבורה, פרקליטות המדינה חזרה בה ודורשת שגופתו תעבור למכון לרפואה משפטית באבו כביר. 'כיכר השבת' יעדכן על מועד הלוויה.

זירת האסון (צילום: הערשי פרלמוטר - תיעוד מבצעי כב”ה מחוז ירושלים)

עקיבא אנגל, יחיאל שטרן ואלעד רבנסרי חובשי איחוד הצלה, מסרו: "לדברי השכנים נערכו עבודות שיפוצים במבנה מגורים ובמהלכן בוצעה יציקת בטון. קיר המבנה קרס על מיטה בדירה הסמוכה למבנה שבשיפוצים ובעקבות כך הדייר ששהה בדירה נפצע אנושות.

"רופא וחובשים של איחוד הצלה ביצעו עליו פעולות החייאה בזירה ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים תוך המשך פעולות החייאה ובמצב אנוש".

חובש רפואת חירום במד"א חיים נוימן ופראמדיק מד"א בני קיסטר סיפרו: "כשנכנסו לדירה ראינו את הפצוע, גבר כבן 25, שוכב בתוך הבטון הרטוב כשהוא מחוסר הכרה. הכנסנו את הידיים לתוך הבטן וחילצנו אותו. התחלנו מיד בפעולות החייאה ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו מוגדר אנוש".

במשטרה פתחו בחקירה. "משטרת ישראל החלה בבדיקת נסיבות קריסת קיר בית הנמצא בשלבי בניה, בשכונת מאה שערים בירושלים", נמסר מהמשטרה.

"כתוצאה מכך, נפצע אדם ופונה במצב אנוש (עפ"י גורמי רפואה) להמשך טיפול רפואי בבית החולים. כוחות משטרה של תחנת לב הבירה יחד עם כוחות הצלה נוספים שהגיעו למקום, החלו בבדיקת נסיבות המקרה".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר