החרם של סאטמר

ליפא שמלצר מגיב לסערה: "אני רוצה לאהוב כל יהודי" • צפו

לפיא שמלצר שמדי תקופה מעורר סערה או שתיים, הופיע בשבועות האחרונים בפני חיילי צה"ל ובשל כך קיבל ביטולי הופעות מחסידי סאטמר בארה"ב, לאחר הסערה שפרצה, הערב הוא מגיב | צפו (מוזיקה)

איציק אוחנה | כיכר השבת |
ליפא שמלצר, הערב (צילום: מתוך הוידיאו)

אחרי שהזמר החסידי ליפא שמלצר טען, כי בחסידות סאטמר החליטו להחרים אותו בגלל שהופיע בפני חיילי צה"ל וגרם לסערה ברחוב החרדי, הערב הוא פרסם סרטון הבהרה בנושא.

בדבריו אמר שמלצר: "כל אחד אוהב אקשן, לי יש המון חברים בסאטמר ואפשר להגיד ש-80% מההכנסות שלי בחמש שנים האחרונות הן מסאטמר, אני אהיה דוגרי איתכם, כשבאתי לפה לשיר לחיילים, ידעתי שאני לוקח סיכון וזה יכול להזיק לי לפרנסה כי להם יש את השיטה שלהם, אבל אני אמרתי שאני רוצה לאהוב כל יהודי".

דבריו של ליפא הערב

כזכור, כפי שדווח בסוף השבוע האחרון ב'כיכר השבת', הזמר החסידי ליפא שמלצר, שהגיע במיוחד מארצות הברית לישראל כדי לשמח את חיילי צה"ל, חזר לארה"ב והופתע לגלות כי ביטלו לו שורה של אירועים בהם היה אמור להופיע.

בין היתר, ביטלו לו אירוע בו היה אמור להופיע בפני קבוצה של נגידים מחסידות סאטמר, לרגל הילולת ה'בת עין', זאת בשל השירה שלו בפני חיילי צה"ל, בעוד הם נמנים על קהילות הקנאים, המתנגדים לקיומה של המדינה.

יצוין כי לא מדובר בחרם ספציפי על ליפא, אלא זמרים נוספים בארה"ב ששרו בפני חיילים, או השתתפו באירוע התמיכה בישראל מול הבית הלבן, הוחרמו על ידי קהילות הקנאים.

בתגובה, עלה הלילה ליפא לציונו של מייסד החסידות, רבי יואלי'ש מסאטמר, ודיבר על המצב המוזר אליו נקלע. ליפא סיפר על החרם שהטילו עליו וכי רוצים לפגוע לו בפרנסה, והסביר כי לכל אדם יש את השליחות שלו בעולם - ואילו השליחות שלו היא לשמח יהודים, ולכן נסע להופיע בפני החיילים.

לסיום, ביקש מה'דברי יואל' מסאטמר כי יתפלל למען עם ישראל, שהמלחמה תסתיים ולא יהיו עוד נפגעים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר