סערת התגובה

ינון מגל: שרה נתניהו הייתה מעורבת בתגובת הליכוד - וזה מעצבן אותי

מגיש הפטריוטים תקף את תגובת הליכוד וטען כי רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, הייתה מעורבת בניסוחה. עוד טען: "היא לאחרונה מסתובבת יותר מידי בלשכה וזה מעצבן אותי" (ברנז'ה)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
ינון מגל (צילום: Chaim Goldberg/Flash90)

איש התקשורת הימני, הנחשב למקורב לנתניהו, ינון מגל, תקף הערב (רביעי) את תגובת הליכוד לפרסום דו"ח ועדת חקירת האסון במירון וחשף כי שרה נתניהו הייתה מעורבת בניסוח התגובה, שעוררה סערה, כולל בתוך הקואליציה והממשלה ואף בליכוד עצמו.

"אני לא אוהב את התגובה הזו, אני לא אוהב את התגובה", אמר מגל הערב בתכנית 'הפטריוטים' שמגיש בערוץ 14. "היא היתה טעות התגובה ולקחה את כל הפוקוס מהאירוע הזה אל נתניהו".

מגל הסביר: "הוא (נתניהו. י"ט) יצא יחסית בזול מהאירוע הזה, היו המלצות בלי דברים אופרטיביים, הוא היה יכול להחליק את הדבר הזה ולהמשיך הלאה ושום דבר. במקום זה הוא נכנס לניגוח".

בשלב הזה הוסיף מגל: "אגיד יותר מזה: אני שומע ששרה היתה מעורבת בדבר הזה, וזה מעצבן אותי. אני שומע ששרה יותר מדי בקריה בלשכה שם וזה מעצבן אותי.

"אני לא אוהב התערבות חיצונית, אני לא אוהב את הדברים האלה, אני חושב שהדברים צריכים להיות ענייניים".

עוד טען: "היתה התנגדות בצוות של נתניהו לתגובה הזו ואני חושב שתגובות צריכות להיות מדודות, זה ראש ממשלה, יש פה אסון 45 הרוגים, צריך להיות ממלכתי, זו דעתי".

תגובת הליכוד

הליכוד בתגובתו האשים את הועדה בפוליטיקה. בהודעת הליכוד נכתב: "אסון מירון הוא אסון טראגי. ליבינו עם משפחות הקורבנות. בפועל הממשלה כבר יישמה מסקנות מתבקשות והאירוע האחרון במירון התנהל עם קהל גדול וללא דופי. הממשלה תבחן את הצורך בהפקת לקחים אופרטיביים נוספים כדי למנוע הישנות של אסון מעין זה".

"עם זאת", אמרו בליכוד, "צר לנו על כך שלראשונה בתולדות המדינה הממשלה בראשות בנט ולפיד הקימה ועדת חקירה נגד קודמתה בימין הפוליטי, ושחבר מרכזי בוועדה הוא מקורבו של לפיד, שלמה ינאי, שקיבל הצעה ממנו למקום ברשימת ״יש עתיד״ לכנסת. זוהי התרסה פוליטית מובהקת לחלוטין. הניסיון הציני והמכוון של לפיד להפוך את אסון מירון לכלי ניגוח פוליטי - לא יצלח".

הסערה והתגובות

תגובת הליכוד עוררה סערה. חבר הכנסת צבי סוכות מהציונות הדתית הגיב לתגובת הליכוד וצייץ: "כמי שהגיע להר בעשרות השנים האחרונות, לצערי אני יודע לומר שהסמוך והחפיף היו הסמל המארגן של מירון בלג בעומר.

"חוסר סדר משווע, יחד עם דחיפות ובלאגן במדרגות צרות ומחליקות היו השם השני של אירועי מירון. הניסיון להגדיר את מסקנות וועדת החקירה כפוליטיות עצוב, מכעיס ומזלזל בעשרות הקרבנות".

גם חברי כנסת בתוך הליכוד הביעו את מורת רוחם מתגובתה של המפלגה. חברת הכנסת טלי גוטליב צייצה הערב: "אני חברת ליכוד ואינני מסכימה עם תגובת הליכוד המקוממת למסקנות וועדת מירון. 45 אנשים נהרגו באסון מירון. ברור שיש אחריות לגורמים רבים. ברור שחובה להפיק לקחים".

לדבריה, "מוטב למי שניסח את הודעת הליכוד להסתפק בהבעת צער עמוק, והתחייבות ללימוד המסקנות לעומק".

יחד עם זאת ציינה כי "ברור כשמש שרוה״מ לא אשם, אך הוא אחראי מעצם היותו רוה״מ. מי שאשם הוא בגץ שביטל את החלטות הפקעת ההר ע״י הממשלה, ואין סיכוי שבגץ ייקח אחריות. שנדע ימים טובים".

גם חבר הכנסת אלי דלל צייץ: "אם אין משהו טוב/חכם/ מנהיגותי להגיד, עדיף לא להגיד כלום!"

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר