לצד ספר ביכורים

צבי יחזקאלי משיק ספר ילדים: "השקט שלפני המבול"

צבי יחזקאלי משיק ספר ביכורים - 'אמרתי לכם. זה ג׳יהאד' - שלושים שנות סיקור מאוסלו ועד השבעה באוקטובר | לצד ספר ילדים - 'השקט שלפני המבול', ספר ראשון מתוך סדרת ספרי ילדים על מאורעות ה-7 באוקטובר (ברנז'ה)

איציק אוחנה | כיכר השבת |
צבי יחזקאלי (צילום: מיכה לובטון)

במשך 30 שנה מסקר צבי יחזקאלי את המזרח התיכון ואת הסכסוך הישראלי-פלסטיני בכובעו כעיתונאי ובסדרות הדוקומנטריות שיצר על האסלאם באירופה. בספר הביכורים שלו: 'אמרתי לכם. זה ג׳יהאד' - משרטט יחזקאלי, מי שנכח כעיתונאי וכמסתערב כמעט בכל אירוע חשוב בתקופה זו ואף התריע רבות על ההתנגשות הקרבה ובאה, אמירה שמתבהרת לכדי תמונה חדה וכואבת: זה ג'יהאד. אמרתי לכם. זו מלחמת דת.

בספרו לוקח אותנו יחזקאלי למסע מחוץ לתודעת המערב - אל תרבות השבט והאסלאם. שלא כמו בהתפלגות המוכרת לנו בין ימין לשמאל באולפני המלחמה שבטלוויזיה, מדובר בהבנת המרחב הערבי כפי שהוא מבין את עצמו ולא כפי שהעולם המערבי מבין אותו. 

בספר פורש יחזקאלי את השיחות שהיו לו עם יאסר ערפאת - ראש הרשות הפלסטינית, עם המחבל זכריה זביידי בג׳נין, עם ראש הפת״ח - מרוואן ברגותי איתו נפגש בכלא ובעשרות מפגשים וחוויות שמסתכמות בתמונה רחבה ועמוקה שלא נכתבה עד כה ומסבירה כיצד הגענו למלחמת ה-7  באוקטובר. כלי הנשק שהכנסנו לעזה טבחו בנו. בחסות השקט שאליו שאפנו -קיבלנו מלחמה. הפחד מניצחון ומהפעלת כוח גרמו להפסד בכל מלחמותינו מאז יום כיפור 73'.

כיצד ייתכן שישראל הרואה את עצמה כמעצמה מערבית, הופתעה ב-7 באוקטובר? מדוע צה"ל אינו מסוגל למגר קילומטר רבוע של טרור במחנה הפליטים ג'נין, זה שני עשורים? כיצד לא הפנמנו את הכלל הראשון בכל קרב והוא הצורך להבין מה האויב ‒ סינוואר, ערפאת או נסראללה ‒ מפעיל נגדנו?

׳השקט שלפני המבול׳:

'השקט שלפני המבול' - הוא הספר הראשון מתוך סדרת ספרי הילדים החדשה אודות מאורעות מלחמת שמחת תורה ב-7 באוקטובר 2023,  שכתב צבי יחזקאלי יחד עם אורי אדלר ושאייר אורי לרמן.

זהו ספר קומיקס בלשי המיועד לילדים אך גם לאלה שהם קצת יותר גדולים, המספר כיצד ברצועת הטרור עזה במנהרות מתחת לפני האדמה, מתכוננים מחבלי החמאס למתקפת טרור נוראית על ישראל. צבי, ביחד עם כמה חברים חושדים שזה מה שעומד להתרחש ומגלים תגליות ששירותי הביטחון בישראל לא ידעו עליהן.

צבי יחזקאלי הוא עיתונאי, יליד תש"ל 1970 אשר גדל בירושלים ושירת כלוחם בצה"ל ובשירות הביטחון הכללי. החל את  דרכו העיתונאית בגלי צה"ל לאחר מכן שימש כראש הדסק לענייני ערבים בערוץ 13. נוסף על הסיקור היומיומי החדשותי, חשף בסדרות הדוקומנטריות שצילם את האסלאם הרדיקלי באירופה.

צבי יחזקאלי (צילום: מיכה לובטון)

כיום משמש כפרשן בכיר ומגיש התוכנית 'הערביסטים', בערוץ החדשות הבינלאומי i24NEWS יחזקאלי מוסמך האוניברסיטה העברית בלימודי המזרח התיכון ובוגר בית הספר לתקשורת 'כותרת' של אוניברסיטת תל אביב. 'אמרתי לכם. זה ג'יהאד' זהו ספרו הראשון. 

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות