חמש פרשיות

סופית: הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד פואד בן אליעזר

היועמ"ש יהודה וינשטיין הודיע לבנימין פואד בן אליעזר כי הוא החליט לדחות את טענותיו ולהעמידו לדין בחמש פרשיות שעניינן עבירות שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, ועבירות מס (משפט)

אהרן רבינוביץ | כיכר השבת |
(צילום: פלאש 90)

היועץ המשפטי לממשלה הודיע היום (שלישי) לבאי כוחו של בנימין פואד בן אליעזר, כי הוא החליט לדחות את הטענות שהוצגו בפניו במהלך ישיבות השימוע ולהעמיד את בן אליעזר לדין, בחמש פרשיות שעניינן עבירות שוחד, איסור הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, ועבירות מס.

החלטה זו התקבלה על יסוד המלצת פרקליט המדינה, שי ניצן, והמלצת פרקליטת מחוז תל אביב, שבמקביל הודיעה לחמישה חשודים נוספים בתיק כי טענותיהם בשימועים נדחו וכי יוגש נגדם כתב אישום. כתבי האישום יוגשו בזמן הקרוב.

על פי החשד, כאשר פואד שימש כחבר כנסת וכשר בממשלה בין השנים 2007 – 2014, הוא דרש וקיבל סכומי כסף בעד פעולות הקשורות בתפקידיו מאנשי עסקים שונים, ובכספים אלה רכש בין היתר נכסי נדל"ן.

על פי החשד, בן אליעזר גם המיר ללא דיווח ותוך נקיטת פעולות הסוואה והסתרה, מט"ח בשווי מאות אלפי דולרים, אותו החזיק במזומן בכספות בביתו ובבנק. כמו כן, נחשד בן אליעזר כי מסר הצהרות הון כוזבות ליו"ר הכנסת, בכך שלא כלל דיווחים בדבר הון ונכסים שצבר, וכי לא הגיש דוחות לרשות המסים והעלים ממנה הכנסות חייבות במס הנובעות מניצול מעמדו כעובד ציבור בכיר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר