תרגיל עוקץ

הונה חרדים בעשרות אלפי שקלים ונעצר

משטרת ישראל עצרה גבר כבן 46 תושב הדרום, בחשד ש'עקץ' במרמה ובתחכום אזרחים תמימים, רובם מריכוזים חרדים, ברחבי הארץ בעשרות אלפי שקלים (חדשות משטרה)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
(צילום: שאטרסטוק)

ראשיתה של החקירה הסמויה לפני כחודשיים, לאחר שהתקבלו במשטרה במספר תלונות באזור ירושלים ומרכז הארץ, לפיהן המתלוננים נעקצו על ידי אדם אשר פנה אליהם ברחוב והציג בפניהם כי הנו יהלומן שעומד לקראת ביצוע עסקה גדולה.

חקירת המשטרה הסמויה, חשפה את זהותו של החשוד (46, אשדוד) ודפוס פעולתו המתוחכם, לפיו היה מתמקד על פי החשד בעיקר באזורים ושכונות של הציבור החרדי ושואל את העוברים ושבים תוך שעל פי החשד מציג עצמו כיהלומן, היכן יכול למצוא רב להתייעץ עמו באשר לעסקה גדולה שעומד לבצע וככל הנראה בשלב זה לאחר שיצר עניין הנוגע לעסקיו, הצליח על פי החשד להוציא במרמה אלפי שקלים מכל אדם ובסכום מצטבר של כ-100 אלף ש"ח.

עוד עלה, כי על פי החשד, החשוד כדי לעורר אמון בקרב אותם 'נעקצים', הציע להם כערבון לכספם "שהלוו" לו לביצוע העסקה, תכשיטים ויהלומים שעל פי החשד התבררו במועד מאוחר יותר כמזויפים.

אתמול, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, עצרו חוקרי המשטרה את החשוד וערכו חיפוש בביתו, במהלכו תפסו מספר מכשירים ניידים וכרטיסי סים שעל פי החשד שימשו אותו בביצוע העבירות.

צילום: דוברות המשטרה

החשוד הובא לחקירה בחשד לקבלת דבר במרמה והתחזות לאחר במטרה להונות. היום הוא יובא בפני בית המשפט להארכת מעצרו.

חקירת המשטרה נמשכת במטרה לאתר קורבנות נוספים שנפגעו מדפוס פעולה דומה או זהה.

במשטרה ציינו, חוקרי המשטרה שנחשפו לעדויותיהם של המתלוננים הבינו כי מדובר ב'עוקץ' שיטתי ובדפוס פעולה קבוע בו החשוד מנצל מצבם ותמימותם של אזרחים, יוצר בקרבם אמון באמצעות מצג שווא תוך מרמה והונאה ועושק את כספם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר