מעצר אלים במיוחד כנגד קטין בשכונת רמות

קטין יהודי כבן 16 נעצר באלימות על ידי שוטרים בשכונת רמות בירושלים לפני זמן קצר. הוא נאזק על מדרכת הרחוב מול שכניו וזאת מבלי שהוסברה סיבת המאסר או הוצג לו צוו (משטרה)

אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

קטין יהודי כבן 16 נעצר באלימות על ידי שוטרים בשכונת רמות בירושלים לפני זמן קצר. עו"ד עדי קידר מארגון חוננו ייצג את הקטין, ובנוסף שלח ארגון חוננו תלונה דחופה לימ"ר ש"י על המעצר האלים, הכוללת עדויות של שכנים ועוברי אורח שהיו עדים למעצר.

מהעדויות במכתב התלונה עולה כי בשעה 10 וחצי הגיעו שלושה שוטרים לביתו של הקטין וביקשו ממנו לצאת אליהם. "כשהגיע בסמוך אליהם הסתערו עליו בלא התראה מוקדמת, בלא להציג לו צו מעצר, בלא לבקש ממנו להתלוות לניידת ובלא שעשה לכך דבר או חצי דבר".

לפי עדי הראיה השוטרים השכיבו את הקטין על הרצפה ברחוב, אזקו אותו והכניסו אותו לניידת. עוד מתואר בתלונה, כי עדי הראיה היו "מזועזעים עד עמקי נבכי נשמתם", ובתה הקטנה של אחת השכנות החלה לבכות מעצם המראה.

על פי מכתב התלונה, מדובר בצעיר ללא עבר של אלימות כלפי שוטרים ולא הייתה שום סיבה ששלושת השוטרים ינהגו איתו באלימות שכזו.

מכתב התלונה מסתיים באמירה ובבקשה, כי "ברור מהעדויות כי המעצר לא בוצע בהתאם לנהלים, אולם הרבה יותר מכך גישת המעצר הייתה אלימה ומשולחת רסן. אני מבקש לקבל תשובות ברורות על התוקפנות משולחת הרסן כלפי הקטין".

ממשטרת ישראל נמסר: "בניגוד מוחלט לנטען, שוב אנו עדים לסרטון המציג את השתלשלות הדברים בחלקם באופן שחוטא לאמת ומעוות את המציאות.

מדובר בחשוד השוהה במעצר בית, ובשעות הלילה הגיעו לביתו שוטרים כחלק מהפיקוח על תנאי המעצר אותם הפר במספר מקרים. במהלך הביקור, וללא כל סיבה, גידף החשוד שוטרת, דחף אותה מחוץ לחצר ביתו וניסה לסגור בחוזקה את השער הכניסה על רגלה.

בשל העובדה כי מדובר בקטין ובשעת לילה, שבו הבוקר השוטרים לביתו והודיעו לו, כי הוא מעוכב לחקירה בחשד לתקיפת שוטר. החשוד החל להתנגד וניסה להימלט מהשוטרים אל תוך ביתו, ובשלב זה לא הותיר לשוטרים ברירה אלא להודיע לו על מעצרו, ולאחר שהמשיך בהתנגדותו, השתלטו עליו השוטרים והוא הובא לחקירה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות