המשטרה מותחת ביקורת

הפורץ הסדרתי שוחרר שוב ושוב ע"י ביהמ"ש - וחזר לגנוב | תיעוד

פורץ סדרתי שפרץ למוסדות, בתי מגורים ומשרדים בעיר ירושלים - נעצר שוב ושוב על ידי שוטרי מחוז ירושלים, אך פעם אחר פעם, שוחרר ע"י ביהמ"ש - שלא נענה לבקשת המשטרה להאריך את מעצרו, והנאשם המשיך לפרוץ שוב ושוב | עכשיו הוגש נגדו כתב אישום על שישה התפרצויות (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
חלק מההתפרצויות של הנאשם המיוחסות לו בכתב האישום (צילום: דוברות המשטרה)

במהלך השבועות האחרונים פתחה תחנת לב הבירה של מחוז ירושלים בחקירה מקיפה, בעקבות מספר מקרים של התפרצויות בעיר ירושלים.

גל הפריצות החל בסוף חודש יולי האחרון, אז במהלך ההתפרצות, חיבל הנאשם במצלמת האבטחה והפנה אותה לעבר הקיר הסמוך ובהמשך גנב סכום כסף רב וגרם נזק לרכוש.

ימים ספורים לאחר מכן, התקבל דיווח במשטרה על התפרצות לסניף קופת חולים בה תועד הנאשם מסתובב במסדרונות המקום ובהמשך לכך, חיבל במצלמת האבטחה. כעבור ארבעה ימים, לפנות בוקר, פרץ הנאשם אל משרדי הסוכנות היהודית ואל סניף ביטוח לאומי בעיר ירושלים.

חוקרי תחנת לב הבירה של מחוז ירושלים התחקו אחר זהות החשוד בהתפרצויות, וחקירת המשטרה הובילה לאיתורו של החשוד: תושב קלנדיה בן 29. מעצרו של הנאשם הוארך ביום למחרת בבית המשפט בירושלים, וכעבור מספר ימים הוא הובא שוב לביהמ"ש שהחליט לשחררו בתנאים מגבילים בעקבות מצוקת מקומות כליאה תוך התחייבות להמציא ערב בתוך מספר ימים - מה שלא נעשה על ידו כלל.

מהחקירה במשטרה עולה כי כשבוע לאחר מעצרו הראשון, התפרץ הנאשם למשרד בירושלים וגרם נזק במקום. הוא רץ לכספת שהייתה שם, וגנב מתוכה מאות שקלים, כרטיסי אשראי שבו ניסה להשתמש בהמשך, וטלפון נייד.

לפני כשבועיים, בשעות הערב, נעצר הנאשם פעם נוספת ע"י המשטרה. מעצרו של הנאשם הוארך תחילה במספר ימים בבימ"ש, אולם כשביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בביהמ"ש שוב, החשוד שוחרר בשנית ע"י ביהמ"ש בשל מצוקת מקומות כליאה בתנאים מגבילים, והוא חזר לפרוץ.

בשבוע שעבר נפרץ בית מגורים בירושלים על ידי הנאשם, שנעזר בטוריה על מנת לפרוץ את מנעול הדלת, להיכנס לתוך המקום ולגנוב מאות שקלים.

במסגרת חקירת המקרים, נאספו ממצאים על ידי שוטרי הזיהוי הפלילי של מחוז ירושלים, והנאשם נעצר ע"י שוטרי מחוז ירושלים פעם נוספת ביום רביעי שעבר ומעצרו הוארך הפעם בביהמ"ש.

במהלך החקירה, נגבו עדויות וגובשה תשתית ראייתית נגד החשוד בגין 6 התפרצויות שונות. לאחר שהושלמה מלאכת החקירה, הגישה היום יחידת תביעות מחוז ירושלים את כתב האישום בבית המשפט לצד בקשה למעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים.

במשטרה מותחים ביקורת על ביהמ"ש ואומרים כי "לצערנו מדובר במקרה שאינו נדיר, שבו חלק מההתפרצויות היו בהכרח נמנעות באם בימ"ש היה נענה לבקשת המשטרה ומאריך את מעצרו של הפורץ הסדרתי מלכתחילה לצורך מיצוי החקירה. כך או אחרת, משטרת ישראל תמשיך לפעול בכל הכלים שברשותה למעצר ומיצוי הדין נגד פורצים סדרתיים ועברייני רכוש הפוגעים בשלום הציבור וברכושו למען אזרחי ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר