הוגשה הצהרת תובע

המשטרה לכדה ערבי ישראלי, שארגן והשתתף בתהלוכות חמאס

כנגד חשוד ערבי ישראלי בן 23, הוגשה היום הצהרת תובע, לאחר שתועד משתתף בתהלוכות חמאס ואף חוקרי המשטרה ביססו תשתית ראייתית לכך שהחשוד היה ציר משמעותי בהשפעה וארגון של הפרות סדר ותהלוכות תמיכה בטרור (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
פעיל חמאס (צילום: דוברות המשטרה)

בסיום חקירת ימ״ר ירושלים, נעצר חשוד ישראלי פעיל חמאס שארגן והשתתף בתהלוכות תמיכה בחמאס, הסית לטרור וייצג סטודנטים ביו״ש בשם ארגון הטרור חמאס, והיום (ראשון) המשטרה הגישה נגדו הצהרת תובע.

בתחילת החודש עצרו כוחות הביטחון באיו״ש, חשוד ישראלי בן 23 המתגורר כיום באיו״ש, המשמש פעיל משמעותי של אוניברסיטת ביר-זית, ועל פי החשד מייצג סטודנטים בשם ארגון הטרור חמאס. החשוד נעצר בחשד לפרסום תכני הסתה לטרור ותמיכה במעשי טרור.

החשוד נלקח לחקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים. מהחקירה במשטרה עלה כי החשוד הינו פעיל משמעותי בארגון הפרות סדר אלימות ותהלוכות תמיכה בארגון הטרור חמאס.

במסגרת החקירה בימ״ר ירושלים, אותרו צילומים שונים שבהם מופיע החשוד עם דגלי חמאס ומופיע בתהלוכות תמיכה בחמאס ביו״ש. כמו כן חוקרי המשטרה ביססו תשתית ראייתית לכך שהחשוד היה ציר משמעותי בהשפעה וארגון של הפרות סדר ותהלוכות תמיכה בטרור.

עוד התברר בחקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים, כי החשוד נושא תפקיד ב״כותלה אל-אסלאמיה"- תאי סטודנטים של חמאס במוסדות להשכלה גבוהה בשטחי איו"ש וברצועת עזה, שהיא למעשה הזרוע הסטודנטיאלית של ארגון הטרור חמאס. במסגרת זו, החשוד שימש כמתאם בין ארגון הטרור לבין הסטודנטים, והזמין אחרים לתהלוכות תמיכה בחמאס בעקבות המלחמה.

בסיום החקירה ביחידה המרכזית במחוז ירושלים, היום הוגשה נגד החשוד הצהרת תובע ומעצרו הוארך עד לתאריך 26.11 בבימ״ש הצבאי.

בימים הקרובים צפויה הפרקליטות הצבאית להגיש נגדו כתב אישום.

"משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות למיצוי הדין עם פעילי טרור באשר הם, ולפעול נגד כל תושב ישראלי, שיסית לטרור או שיביע תמיכה בטרור, בכל זמן בכל מקום", נמסר מהמשטרה.

החשוד בתהלוכות חמאס (צילום: דוברות המשטרה)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר