הונאת מס

בעל החברה מבית שמש נעצר, החשד: זייף שירות מילואים

חוקרי להב 433 עיכבו לחקירה יועץ מס-עו"ד ובעלת חברה בחשד להונאה ומרמה של רשויות המס על ידי הצגת אישורים מזויפים על שירות מילואים פעיל במלחמת חרבות ברזל עבור לקוחות שלא משרתים במילואים (משטרה)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
חוקרי משטרה. ארכיון (צילום: דוברות המשטרה)

היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 בשיתוף עם פקיד שומה חקירות מרכז ברשות המיסים ניהלו בחודשיים האחרונים חקירה סמויה במהלכה עלה חשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה ועבירות על פי פקודת הכנסה, של יועץ מס-עו"ד, בן 47 מבית שמש.

עם פרוץ מלחמת חרבות ברזל, רשות המיסים פתחה ערוץ חדש למייצגים לפיו המגיש בקשה להחזרי מס ועומד בקטיגוריה של משרת במילואים פעיל, יוכל לקבל קדימות בתור וקבלה מהירה של החזרי המס.

מהחקירה עולה כי החשוד הגיש במסגרת תפקידו עשרות בקשות לרשות המיסים לצורך החזרי מס עבור אזרחים, תוך הצגת מסמכים מזויפים המעידים לכאורה על שירות מילואים פעיל שלהם במסגרת מלחמת חרבות ברזל, למרות שהם אינם משרתים במילואים והמסמכים שהוגשו מטעמם מזויפים ומכילים הצהרות כוזבות.

עוד עלה מהחקירה, כי החשוד פעל ביחד עם חברה העוסקת באיתור בעלי פוטנציאל להחזרי מס ובתמורה החברה קיבלה עמלות מפתיחת התיק ומהחזרי המס.

אתמול החקירה הפכה לגלויה עם עיכובו של החשוד לחקירה. במקביל עוכבה לחקירה גם בעלת החברה וחשודים נוספים מהחברה ובלשי היאל"כ ביצעו חיפושים במשרדי החשודים. בסיום חקירתם החשודים שוחררו בתנאים מגבילים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר