הסרטון והסערה

המסתערבים רצים בשכונה הערבית ועוצרים את המתפרעים | צפו

מח"ש פתחה בחקירה לאחר שלוחמי מג"ב הפעילו כוח כלפי צלם עיתונות שניסה להפריע לפעילות בשטח. תיעוד מהפעלת הכוח כלפיו הפך לויראלי ברשת (משטרה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
תיעוד המעצרים (צילום: דוברות המשטרה)

ביום שישי פעלו שוטרי משטרת ישראל בירושלים באזורים של הפרות סדר ברחבי העיר. בין היתר פעלו כוחות מג"ב בצורה מסוערבת, בשיתוף עם כוחות גלויים, למעצרם של מפרי סדר אשר יידו אבנים וחסמו צירי נסיעה בעודם רעולי פנים.

בפעילות הכוחות נעצרו 7 מפרי סדר אשר הועברו להמשך חקירה בתחנת קדם שבמחוז ירושלים.

כמו כן, למקום הגיעו מספר עיתונאים של ערוצי תקשורת זרה אשר הפריעו לקיומה התקין של הפעילות ואף סיכנו את הצלחתה, שכאמור במסגרתה הופעלו כוחות מסוערבים. אלו התעמתו עם לוחמי מג״ב, אשר הורו להם לעזוב את המקום תוך שימוש בכוח לאור סירובם.

שני הלוחמים המעורבים באירוע הושעו על ידי מפקד משמר הגבול והחומר בעניינם הועבר לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים. תיעוד מהתעמתות הלוחמים עם אחד מאנשי התקשורת - מה שלפי דיווחים הוביל לפציעתו הופץ ברשת.

מפקד משמר הגבול, ניצב בריק יצחק התייחס לפעילות הכוחות: ״לוחמינו פועלים כל העת לשמירה על הסדר הציבורי ועל בטחון התושבים, בכלל הגזרות.

"שיתוף הפעולה של כוחות המסתערבים לצד הכוחות הגלויים מהווה מכפיל כוח ומוכיח את עצמו בשטח, לא נחדול מלפעול ביד קשה, בנחישות ובמקצועיות למילוי משימתנו - הגנה על בטחון האזרחים.

"אך עם זאת, לא נתפשר על ערכיותם של לוחמינו ובמקום בו נבין שנפל רבב בפעילותם, נתחקר ונבדוק את האירועים ולא נהסס לקבל החלטות פיקודיות ומשמעתיות.״

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר