תופעה  מטרידה

תיעוד דרמטי: תושב ירושלים השתלט על אוטובוס ציבורי

כתב אישום הוגש נגד תושב ירושלים שהשתלט על אוטובוס שעצר בתחנה ובו נוסעים | זה מצטרף למקרה נוסף בעיר שגם עליו הוגש כתב אישום לאחרונה, שבו הותקף נהג באמצעות סיר בישול | התיעודים והפרטים (משטרה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
השתלטות הנאשם והאלימות שנקט באוטובוס (צילום: לפי סעיף 27א)

בימים אלו השלימו חוקרי תחנת 'לב הבירה' של מחוז ירושלים במשטרת ישראל, את חקירתו של תושב ירושלים כבן 50, המעורב באירוע אלימות כלפי עובד בבית עסק במרכז העיר. בנוסף הלה השתלט על אוטובוס ציבורי שבו מספר נוסעים.

כנגד הנאשם הוגש לבית המשפט בתחילת השבוע כתב אישום, על ידי יחידת התביעות המשטרתית של מחוז ירושלים. "כתב אישום זה, הנו עדות נוספת למאבק המשטרה הנחוש כנגד מקרי אלימות בכלל, וכנגד נהגי תחבורה ציבורית, בפרט, זאת לאחר שלאחרונה הוגש כתב אישום נוסף כנגד תושב מבשרת ציון שתקף נהג אוטובוס בירושלים, באמצעות סיר בישול", נמסר מהמשטרה.

מחקירת המשטרה, ועל פי עובדות כתב האישום שהוגש אמש, עולה כי לפני כשבוע וחצי הוזעקו שוטרי תחנת מוריה ויחידת השיטור העירוני של מחוז ירושלים אל צומת הרחובות קרן היסוד ואחד העם בירושלים, בעקבות דיווח שהתקבל על אדם שהשתלט על אוטובוס ותוקף אנשים במקום.

כוחות המשטרה שהגיעו למקום, הבחינו בנאשם יושב עדיין במושב הנהג, ביצעו את מעצרו והחלו בבירור נסיבות המקרה. מהבירור עלה כי בשלב מסוים, החל הנאשם מתקוטט עם אחת הנוסעות ובשל כך עצר הנהג את האוטובוס בצד הדרך, דומם את המנוע ויצא יחד עם הנוסעים מהאוטובוס.

בשלב זה, על פי עדויות הנוסעים, התיישב הנאשם במושב הנהג וסגר על עצמו את מחיצת הזכוכית. נוסעים שניסו להניא את הנאשם ממעשיו, הותקפו על ידו בבעיטות וחבטות בגופם תוך שגרם להם חבלות קלות, עד שכאמור הגיעו השוטרים למקום וביצעו את מעצרו.

הנאשם שנעצר הועבר לבדיקה רפואית וכבר ביום למחרת, היה מעורב באירוע אלימות נוסף במרכז העיר ירושלים. בשעות הערב של יום המחרת הגיע הנאשם, ככל הנראה כשהוא בהשפעת אלכוהול רבה, אל חנות בגדי נשים ודרש לרכוש במקום בגדים.

הסברו של מוכר החנות נפלו על אוזניים ערלות והנאשם ביקש למדוד את כובעו האישי של המוכר המבוגר שבשנות ה-70 לחייו. מפאת סירובו של המוכר לכך, החל הנאשם לתקוף את המוכר באלימות תוך שלפת את צווארו לעיני הלקוחות, וכשהצליח הקורבן הקשיש לחמוק ולברוח לחצר - המשיך הנאשם לאיים על חייו.

מקרה האלימות השני תוך תקיפת נהג באמצעות סיר בישול (צילום: דוברות המשטרה)

במסגרת חקירת המקרים, נעצר הנאשם על פי צו שופט שניתן בעניינו והובא בפני בית משפט להארכת מעצרו מעת לעת לטובת מיצוי פעולות החקירה הנדרשות.

לאחר שפעולות חקירתו הושלמו על ידי חוקרי תחנת לב הבירה לאחרונה, הגישה יחידת התביעות המשטרתית במחוז ירושלים את כתב האישום נגדו בגין עבירות של תקיפה, איומים, תקיפה הגורמת חבלה של ממש והתנהגות העלולה להפר את הסדר הציבורי.

כתב אישום זה, מצטרף לכתב אישום נוסף לאחרונה שהוגש כנגד תושב מבשרת ציון בשנות ה-50 לחייו, בגין מקרה אלימות חמור כלפי נהג אוטובוס ציבורי בירושלים.

מחקירת המקרה ועובדות כתב האישום שהוגש נגדו, גם כן על ידי יחידת התביעות המשטרתית במחוז ירושלים, עלה כי בתחילת חודש דצמבר בשעות הערב, נסע הנאשם באוטובוס ציבורי שהגיע ממרכז הארץ לירושלים. בשלב מסוים, ביקש הנאשם לרדת מהאוטובוס במרכז צומת ירמיהו בעיר ירושלים ולאחר שנהג האוטובוס סירב להיענות לדרישתו המסוכנת והאסורה של הנוסע, הנאשם בתגובה הטיח שקית שאחז בידו לעבר פניו של הנהג.

בשלב זה, ניסה הנהג להרחיק את הנאשם מסביבתו תוך שימוש במחיצת מגן המותקנת בתא הנהג, אך הנאשם לא חדל ממעשיו, נטל לידו סיר בישול שאיתר באוטובוס וחבט אותו בפניו של הנהג. כתוצאה מכך, נגרמו לנהג האוטובוס חבלות מדממות בפניו. על אף זאת, ובשל אחריותו לכלל הנוסעים עמו, המשיך נהג האוטובוס בנהיגה עד לרציפי ההורדה בכניסה למתחם התחנה המרכזית בירושלים, שם עוכב החשוד על ידי מאבטחים עד להגעת המשטרה שביצעה את מעצרו של הנאשם ואילו הנהג פונה לטיפול הרפואי כשחבלות מדממות בפניו.

הסיר שבאמצעותו הותקף נהג האוטובוס (צילום: דוברות המשטרה)

בחקירתו, הכחיש הנאשם את המיוחס לו וטען כי דווקא הוא, הוא זה שהותקף על ידי הנהג זאת על אף סרטון מצלמת האבטחה המותקנת באוטובוס שהוצג בפניו. לאחר שהושלמה חקירתו, הוגש נגדו כאמור כתב אישום בגין תקיפת עובד ציבור כדי להכשילו בתפקיד כשהוא מזויין בנשק קר, לצד בקשה להורות על מעצרו עד לתום ההליכים.

סגן ניצב ליאור בן שלום, קצין אגף חקירות ומודיעין תחנת לב הבירה במחוז ירושלים, אומר: "כל מקרה אלימות באשר הוא, הנו חמור ומטופל על ידי משטרת ישראל ובמחוז ירושלים בפרט, במקצועיות ובנחישות במטרה להגיע לחקר האמת ובבוא העת, לכדי הגשת כתב אישום אודות המקרה כנגד נאשמים לבית המשפט.

"במקרים אלו שהוגשו לאחרונה בגינם כתבי אישום על ידי יחידת התביעות המשטרתית בירושלים, מדובר באלימות כלפי נהגי תחבורה ציבורית ואזרחים על לא עוול בכפם. חקירות אלו נוהלו על ידי מיטב חוקרי המשטרה בתחנת לב הבירה מרחב ציון במהלכן גובשה תשתית ראייתית מספקת לכדי אותם כתבי אישום. חשוב לציין, מזה תקופה ארוכה אנו פועלים רבות ונמשיך לפעול כך העת למיגור תופעות פסולות מעין אלו של אלימות בכלל, וכזאת המופנית כלפי נהגי תחבורה ציבורית, בפרט".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר