סכנה בכביש

נפסל מנהיגה אחרי שדרס למוות אדם - ונתפס נוהג

תושב מזרח ירושלים נתפס נוהג בזמן פסילה שהושתה עליו, לאחר שדרס למוות אדם ופצע נוספים בשנת 2018 והורשע בשל כך | החשוד נעצר לחקירה בסיומה הוגש נגדו כתב אישום עם בקשה למעצרו עד לתום ההליכים (משטרה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
זירת התאונה הקטלנית שבה היה מעורב החשוד בשנת 2018 (צילום: דוברות המשטרה)

במסגרת המאבק המתמשך של שוטרי התנועה במחוז ירושלים נגד עברייני תנועה המסכנים את משתמשי הדרך, בוצעה שלשום (שני) פעילות יזומה באזור דרום ירושלים.

במהלך הפעילות בשעות אחר הצהריים, אותר ועוכב לבדיקה בסמוך למחסום מזמוריה נהג רכב, בן 30 תושב מזרח ירושלים. בבדיקה שערכו בלשי יחידת התנועה המרכזית של מחוז ירושלים התברר כי החשוד נהג ברכב בפסילה.

השוטרים ערכו בדיקה לסיבת שלילת רישיון הנהיגה של הנהג, ואז התבררה חומרתה. אותו הנהג שנתפס, היה מעורב בשנת 2018 בתאונת דרכים קטלנית בעת שנהג במשאית בכביש 5, סטה מנתיבו ופגע ברכב שעמד בשול הדרך. התאונה הקטלנית הובילה למותו של אדם ופציעתם של נוספים. בשל כך הוא הורשע בבימ״ש בגרימת מוות ברשלנות ונגזר, עליו עונש מאסר בפועל, זאת לצד שלילת רישיון נהיגתו למשך מספר שנים.

זירת התאונה הקטלנית שבה היה מעורב החשוד בשנת 2018 (צילום: דוברות המשטרה)
זירת התאונה הקטלנית שבה היה מעורב החשוד בשנת 2018 (צילום: דוברות המשטרה)

בתום חקירה שנוהלה במחוז ירושלים, הוגש נגד החשוד כתב אישום ע״י יח׳ תביעות תעבורה ירושלים בגין נהיגה בזמן פסילת בימ״ש ונהיגה ללא ביטוח. לצד זאת ולנוכח חומרת המקרה, הוגשה נגדו בבימ״ש לתעבורה ירושלים גם בקשה למעצרו עד לתום ההליכים.

רס״מ אליהו מטלוב מפקד יחידת התנועה המרכזית במחוז ירושלים ציין: ״לצערנו תפיסת נהגים הנוהגים בפסילה ומזלזלים בהחלטות בימ״ש נגדם שכיחה. לכן אנחנו מבצעים אכיפה נחושה לאיתור של אותם נהגים, ופועלים לתפיסתם ולהעמדתם לדין. יחד עם זאת במקרה הזה מדובר בפסילה על אדם שהורשע בגרימת מוות ברשלנות.

"בימ״ש אף ציין בהליך הנוכחי כי מדובר בהרשעה חמורה, שבעקבותיה הוטלו על הנאשם מספר שנות פסילה לצד עונש מאסר שאותו ריצה. בסיום החקירה המהירה שניהלנו, יחידת תביעות תעבורה של מחוז ירושלים הגישה נגדו כתב אישום עם בקשה למעצר עד לתום ההליכים המשפטיים. נמשיך לפעול בכל הכלים שברשותנו לאתר נהגים עבריינים מסוכנים ומסכני חיים המזלזלים בהוראות החוק והחלטות בימ״ש".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר