נלקחו לחקירה

הפעוטה הייתה נעולה לבדה ברכב בירושלים | ההורים ממזרח העיר הודו: "זה היה בכוונה"

שוטרים שהוזנקו לקניון ירושלמי לאחר קבלת דיווח על פעוטה נעולה ברכב, הופתעו לשמוע מהורי הפעוטה, כי הם השאירו אותה לבדה בכוונת מכוון וליתר ביטחון הם שמו טלפון פתוח, ההורים נלקחו לחקירה (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
אליוסטרציה (צילום: דובר צה"ל)

הביטחון של קניון הדר בשכונת תלפיות בירושלים, הזעיק אמש (שני) את המשטרה, לאחר שהבחין בפעוטה כבת שנתיים נעולה ברכב - לבד וללא השגחה.

בהגעת השוטרים, הם הבחינו בפעוטה וכעבור מספר דקות חזרו לרכב הוריה של הפעוטה. בתחקור ראשוני שערכו השוטרים עלה כי בני המשפחה הגיעו ברכבם לקניון אמש מעט לאחר השעה 19:00.

לטענת ההורים ממזרח ירושלים, הם השאירו את בתם הפעוטה במכוון כשהיא ישנה ברכב בכדי שלא להעירה. כמו כן טענו כי הותירו חלונות הרכב פתוחים מעט וטלפון נייד במצב שיחה על מנת להאזין למתרחש ברכב.

בדיקה שערכו השוטרים במצלמות האבטחה בסיוע מחלקת הביטחון במקום, נמצא כי ההורים החשודים, תושבי מזרח ירושלים בשנות ה-20 לחייהם, הותירו את הפעוטה במשך למעלה מ-30 דקות ללא השגחה.

מהמשטרה נמסר: "בשל רשלנות ומעשה מסוכן זה, הועברו ההורים לתחנת המשטרה שם נפתחה חקירה בגין עבירת השגחה ברשלנות על ילד. בסיומה, נשלחו ההורים בתנאים מגבילים וחקירת המשטרה נמשכת".

קצין החקירות בתחנת מוריה, פקד איתמר נווה, סיפר הבוקר: ״מדובר במעשה של השגחה רשלנית על פעוטה שהיא עבירה על חוק העונשין. בד״כ אנחנו נתקלים בעיקר בשכחת ילדים ופעוטות ברכב בשוגג, אך לא כך היה במקרה זה. הפעוטה הושארה לבדה ברכב למשך זמן ממושך יחסית ובמזג אוויר חורפי. איסור השארת ילדים קטנים ברכב לבדם מתייחס לכל ימי השנה ולא רק לימי הקיץ. ערנותם של מאבטחי הקניון והזעקת שוטרי הסיור למקום במהרה, הובילה לסיום מהיר של המקרה שהיה עלול להסתיים אחרת. פתחנו בחקירה נגד ההורים שנהגו ברשלנות ונטלו סיכון מיותר ומודע לחיי בתם הפעוטה. נדגיש כי אסור להשאיר פעוטות ללא השגחה- לא בבית, לא ברכב, לא ברחוב ולא בכל מקום אחר״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר