"מיועדת להתפוצץ ולפגוע"

פצצות ופגז שלפי החשד נגנבו מצה"ל - נמצאו ליד דירה בקריית גת

לפי החשד, במסגרת עבודתו בכלים הנדסיים באזור הדרום, תחת חברה אזרחית, גנב החשוד מצה"ל תחמושת ואמצעי לחימה בעלי יכולת קטלנית, ולפי החשד מחזיק בהם בכוונה לסחור בהם. הלילה הציוד נתפס ליד בית הוריו (משטרה)

קובי אטינגר | כיכר השבת |

"תחמושת קטלנית שמיועדת להתפוצץ ולפגוע בבני אדם ורכוש בשדה הקרב". כך הוגדרה הלילה (בין שני לשלישי) התחמושת שנתפסה על ידי שוטרי מרחב לכיש במחוז הדרומי במשטרת ישראל, במהלך פעילות לסיכול עסקת סחר באמצעי לחימה קטלניים גנובים.

מפקד מחוז הדרום, ניצב אמיר כהן קבע כבר בתחילתה של מלחמת 'חרבות ברזל', מאבק נחוש בסחר הבלתי חוקי באמצעי לחימה ושלל מלחמה, שנאספו במוקדי הלחימה השונים בימים הראשונים והן בכאלו המוצאים את דרכם מהלחימה בתוך שטח רצועת עזה וסביבה אל ידיהם של עבריינים או גורמי פח"ע, בעבור עשרות ומאות אלפי שקלים.

בהמשך לפעילות הענפה נגד הסחר באמל"ח, התנהלה במקביל פרשייה נוספת ע"י תחנת קרית גת, בעקבות מידע ממוקד נגד תושב שדרות שלפי החשד במסגרת עבודתו בכלים הנדסיים באזור הדרום, תחת חברה אזרחית, גנב מצה"ל תחמושת ואמצעי לחימה בעלי יכולת קטלנית, ולפי החשד מחזיק בהם בכוונה לסחור בהם.

במהלך החקירה הסמויה, הצליחו השוטרים להתחקות אחר זהות החשוד (בן 28, תושב שדרות) והמיקום בו לפי החשד החביא את אמצעי הלחימה, סמוך לבית הוריו בעיר קרית גת.

האמל"ח שנמצא (צילום: דוברות המשטרה)
האמל"ח שנמצא (צילום: דוברות המשטרה)

הלילה, עם הבשלת הפעילות המבצעית הסמויה בשיתוף תחנת קרית גת, ימ"ר לכיש, יס"מ לכיש ויחידות מחוזיות, עלה החשד כי הוא מתכוון לסחור באמצעי הלחימה אותם העמיס לרכבו, ועם מתן האות בוצע מעצרו והפשיטה על רכבו, בו נתפסו אמצעי הלחימה: פגז טנק נפיץ נגד טנקים 120 מ"מ, פצצת מרגמה נפיצה 60 מ"מ ו-2 פצצות תאורה למרגמה.

פריטי האמל"ח טופלו ונלקחו להמשך חקירה ע"י חבלני המשטרה של מרחב לכיש, וכן נתפס רכבו של החשוד ששימש אותו לשינוע הפריטים.

קצין החבלה של מרחב לכיש, רפ"ק אייל הלבורן, שטיפל יחד עם שוטריו בפריטים, אמר: "מדובר בתחמושת תקנית שהיעוד שלה הוא בשדה הקרב, להתפוצץ ולפגוע בבני אדם ורכוש, והנזק ההיקפי שלה יכול להגיע גם לטווחים של עשרות מטרים. חל איסור מוחלט על אזרחים לגעת בתחמושת, ומיד כאשר מבחינים בכזו להרחיק מיד את כל מי שבסביבה ולהזמין את המשטרה".

החשוד נחקר כאמור במשטרת קרית גת בגין העבירות המיוחסות לו, ובשעה זו מובא בפני בימ"ש השלום בבקשה להאריך את מעצרו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר