תיעוד מהמהומות 

עשרות נעצרו בהפגנה נגד הממשלה; לפיד: "אלימות המשטרה מסוכנת"

במהלך הפרות סדר בהפגנה בלתי חוקית נגד הממשלה בסמוך למתחם הקריה בת"א, עשרות מפגינים חסמו צירים מרכזיים לא נענו להוראות השוטרים והתעמתו עם הכוחות -21 מפגינים נעצרו (משטרה)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
צפו בתיעוד מההפגנה אמש (צילום: דוברות המשטרה)

המשטרה נערכה אמש (מוצאי שבת) בכוחות מתוגברים ברחוב קפלן בתל אביב, במטרה לאבטח ולשמור על הסדר הציבורי, לצד הכוונת התנועה בהפגנה הקוראת להפלת הממשלה והליכה לבחירות.

במקביל למחאה שאושרה על ידי המשטרה התקבצו מספר מפגינים על צומת באופן בלתי חוקי והחלו להפר את הסדר ולהתעמת עם השוטרים. בתום המחאה שאושרה התפזרו רוב המוחים, כאשר עשרות מהמפגינים החלו לרדת לצומת קפלן מנחם בגין והפרו את הסדר יחד עם ייתר המפגינים שנכחו במקום.

המפגינים שלא נשמעו להוראות השוטרים ביצעו חסימה של הכביש ומנעו את חופש התנועה מכלי רכב שנעו על הצירים.

במשטרה טענו כי למרות כל הקריאות וניסיונות ההידברות, המפגינים לא שעו להוראות השוטרים והמשיכו בהפרות הסדר, בשל כך המשטרה נאלצה להפעיל אמצעים לפיזור הפגנות במטרה להפסיק את העבירות ולפנות את הצירים.

במהלך ההפגנה הבלתי חוקית נעצרו 21 מפירי סדר שהועברו לחקירה בתחנת המשטרה. במשטרה תקפו: "לצערנו ראינו היום מספר מפגינים שהגיעו במטרה להתעמת עם שוטרים ולפגוע בהם, ולא לשם מחאה לגיטימית".

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל רואה בזכות המחאה כאבן יסוד במדינה דמוקרטית ומאפשרת מחאות כל עוד הן מתקיימות במסגרת החוק , יחד עם זאת המשטרה לא תאפשר הפרות סדר מכל סוג או פגיעה בחופש התנועה וכל התנהגות העלולה לסכן את שלומו של הציבור".

מנגד, ראש האופוזיציה, יאיר לפיד, תקף את המשטרה ואמר: "אלימות המשטרה הערב כלפי המפגינים ובתוכם גם משפחות החטופים היא מסוכנת ואנטי דמוקרטית ואינה יכולה להמשך. זכות המחאה היא זכות יסוד ולא ניתן לשלול אותה מהמפגינים באלות ומכת״זיות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר