מהומות בתל אביב

בניגוד לסיכומים: מפגינים פרצו לקפלן, לפחות 7 עצורים

במהלך הפגנה שהתקיימה הערב במתחם שרונה, פרצו מפגינים שאינם נמנים עם משפחות החטופים לצומת קפלן וחסמו את התנועה בניגוד לחוק. לפחות שבעה מהם נעצרו (משטרה)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
(צילום: דוברות המשטרה)

מהומות שררו הלילה (מוצאי שבת) בהפגנה נגד הממשלה שהתקיימה ברחוב קפלן בתל אביב. במהלך ההפגנה נעצרו לפחות 7 מפגינים בידי המשטרה.

מבעוד מועד נסגר לרשות המוחים רחוב קפלן בחלקו, במטרה לאפשר איזון בין חופש המחאה באופן לגיטימי, לבין חופש התנועה תוך פגיעה מינימלית בשגרה. כך הודיעה המשטרה.

אלא למרות האישור שניתן, ועל אף שנקבע מתחם מוסדר למחאה בשיח עם המארגנים, קבוצת מפגינים, שאינם נמנים עם משפחות החטופים, החליטו להפגין בצומת קפלן, סמוך לקניון עזריאלי, בניגוד למחאה שאושרה.

בעקבות כך, הוכרז על ידי קצין משטרה כי ההפגנה בלתי חוקית וכי על המפגינים לפנות את הצומת. לאור כך שחלקם לא נשמעו להוראות השוטרים, נעצרו 7 מפגינים על הפרת הסדר הציבורי ואי ציות להוראת שוטר. כמו כן, נרשמו 15 דוחות תנועה על הפרעה לתנועה.

ההפגנה הערב (צילום: Itai Ron/Flash90)

"אנו רואים בחומרה את הפרות הסדר, הגורמות למשטרה להפנות כוחות שעוסקים במשימות אבטחה ושמירה על בטחון הציבור. נפעל באפס סובלנות כלפי מי שיפר את הסדר ולא ישמע להוראות השוטרים", נמסר מהמשטרה.

"משטרת ישראל תאפשר לממש את חופש המחאה אולם לא תאפשר הפרות סדר הפוגעות בגוף או פגיעה בחופש התנועה ועשויות לסכן את שלומו של הציבור".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר