משבר בציונות הדתית

רבני חב"ד לוחצים על אלי ישי: "החזר את הרב טאו"

רבני חסידות חב"ד מפעילים בשעות האחרונות לחץ על ח"כ אלי ישי, יו"ר מפלגת 'יחד - העם איתנו', להחזיר את הרב צבי טאו שיתמוך במפלגה. מוקדם יותר הודיע הרב טאו כי הוא לא מתכוון לתמוך במפלגה לאחר האחדות עם 'עוצמה יהודית'. בחב"ד אומרים: "לא נבזבז את הקולות שלנו שילכו לפח". פרסום ראשון (ארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
אלי ישי (Edi Israel/Flash90)

בחירות 2015 • משבר במפלגת 'יחד': רבני חסידות חב"ד מפעילים בשעות האחרונות לחץ על ח"כ אלי ישי, יו"ר מפלגת 'יחד - העם איתנו', להחזיר את הרב צבי טאו שיתמוך במפלגה.

ל"כיכר השבת" נודע כי לאחר שהרב צבי טאו, ממנהיגי הציונות הדתית, הודיע כי בכוונתו להסיר את תמיכתו במפלגת ישי בעקבות החיבור עם 'עוצמה יהודית' והשריון לפעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל, רבני חב"ד מבקשים מאלי ישי לפעול להחזיר את הרב טאו למפלגה.

מוקדם יותר הודיע הרב טאו כי הוא לא מתכוון לתמוך במפלגה לאחר האחדות עם 'עוצמה יהודית' והצבת פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל במקום הרביעי ברשימת המפלגה.

הרב טאו מתנגד בתוקף לעלייה להר הבית, הוא התנגד לחיבור עם בן ארי, במיוחד לאחר שהאחרון הצהיר כי ימשיך לעלות להר הבית, עוד היום.

כעת בחב"ד מבינים שבמצב הנוכחי יהיה קשה לישי לעבור את אחוז החסימה, ולכן הם מנהלים מסע לחצים להחזיר את הרב טאו למפלגה. "אם זה לא יקרה ככל הנראה חב"ד לא יתמכו במפלגה, לא נבזבז את הקולות שלנו שילכו לפח", אומרים בחב"ד.

מוקדם יותר הודיע גם ח"כ יוני שטבון, מספר 2 במפלגת 'יחד', כי הוא מתכוון לפרוש מהרשימה בעקבות האיחוד עם בן ארי. "או אני או מרזל", הודיע שטבון לאלי ישי.

כזכור, כפי שפורסם לראשנה ב"כיכר השבת" ראשי המטה הציוני דתי במפלגת 'יחד' של ישי, אוהד עזרן, אהרון צוהר ואוהד כהן מאיימים גם הם להתפטר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר