ישראל במלחמהישראל במלחמה

פרויקט מיוחד: זו הממשלה המסתמנת

בשבוע הבא יאשרו חברי הקואליציה החדשה את החוק להרחבת הממשלה ולאחר מכן יחלק נתניהו את התיקים שנשארו בין חברי הליכוד • מיוחד: זו ממשלת נתניהו הרביעית (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: Miriam Alster/Flash90)

בחירות 2015 • מרכיבים ממשלה: בשבוע הבא יחלק ראש הממשלה בנימין נתניהו לחברי הכנסת מהליכוד את תיקי הממשלה שנשארו למפלגה, זאת לאחר העברת החוק להרחבת הממשלה ביום שני, אך כבר כעת אפשר לדעת מי יכהנו כחברי הממשלה הבאה, ממשלת נתניהו הרביעית.

ראש הממשלה - בנימין נתניהו

בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90)

ראש הממשלה יהיה בנימין נתניהו שהצליח אתמול להקים את ממשלתו הרביעית לאחר שחתם על הסכם עם 'הבית היהודי'. נתניהו ניצח את הבחירות עם שלושים מנדטים.

שר הביטחון - משה (בוגי יעלון)

משה יעלון (צילום: פלאש 90)

הרמטכ"ל לשעבר רב-אלוף במיל' משה בוגי יעלון ימשיך לקדנציה שניה במשרד הביטחון וזה לאחר שנפתלי בנט טען כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח לו את התיק וגם יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן דרש את התיק. לבסוף רוה"מ בחר להשאיר את התיק בידי יעלון.

שר האוצר - משה כחלון

משה כחלון (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)

יו"ר 'כולנו' ח"כ משה כחלון דרש את תיק האוצמר כבר במהלך הבחירות, נתניהו נענה לבקשה וכבר ימים לפני הבחירות הודיע כי יעניק את תיק האוצר בידיו של כחלון, בנוסף כחלון יהיה אחראי על מנהל התכנון שהיה עד כה במשרד הפנים, ועל מנהל מקרקעי ישראל.

שר הכלכלה, הנגב והגליל - אריה דרעי

אריה דרעי (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי קיבל מיד לאחר הבחירות הבטחה מראש הממשלה שהוא יכהן כשר הפנים, אך נתניהו נענה לדרישת כחלון והעביר את מנהל התכנון ממשרד הפנים למשרד האוצר, מה שגרם לדרעי לוותר על התיק. לבסוף קיבל דרעי לרשותו את משרד הכלכלה, שהיה עד כה בידיו של בנט, ובנוסף יכהן דרעי כשר הנגב והגליל. ייתכן שדרעי ימונה גם לשר הדתות ותחתיו הוא ימנה סגן שר.

שר החינוך והתפוצות - נפתלי בנט

נפתלי בנט (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

יו"ר 'הבית היהודי' השר נפתלי בנט דרש במהלך המשא ומתן את תיק החוץ, אך נתניהו לא הסכים לדרישה. לבסוף נענה בנט וקיבל לידיו את תיק החינוך, בנט דרש תוספת תקציבית של 630 מליון שקל, ונתניהו אישר את הבקשה. בנוסף יכהן בנט גם כשר התפוצות.

שרת המשפטים - אילת שקד

איילת שקד (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

אין ספק שהמינוי המפתיע של בחירות 2015 הוא המינוי של יו"ר סיעת 'הבית היהודי' איילת שקד. שקד נחשבת לדמות לא רצויה במשפחת נתניהו, בתחילה היה רצון שלא למנות אותה כלל לתפקיד שרה, אך לאחר משא ומתן ואיומים של 'הבית היהודי' שיישארו באופזיציה, נתניהו התקפל והעניק לה את תיק המפשטים. עם זאת, שקד לא תכהן כיו"ר הוועדה למינוי דיינים, וזה לבקשת תנועת ש"ס.

שר התחבורה - ישראל כץ

ישראל כץ (צילום:מרים אלסטר, פלאש 90)

השר ישראל כץ, הליכוד, היה בטוח שהוא יקודם לתפקיד בכיר יותר, אך מהר הבין שהתיקים הבכירים עברו למפלגות הקואליציה. ואז לפתע הוא הבין שגם את תיק התחבורה מבקש ראש הממשלה בנימין נתניהו למנות את אריה דרעי תפקיד שר התחבורה, כץ נלחם שהתיק יישאר בידיו, נתניהו נענה לבקשה וכץ ימשיך קדנציה נוספת במשרד התחבורה.

שר החקלאות - אורי אריאל

אורי אריאל (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

השר אורי אריאל יעזוב בימים הקרובים את משרד הבינוי והשיכון ויעבור למשרד החקלאות, אריאל עוד נלחם ביממה האחרונה לקבל את תיק המשפטים במקומה של איילת שקד, אך מהר הבין כי אין לו סיכוי לנצח במאבק. בנוסף יהיה אחראי אריאל על החטיבה להתיישבות.

שר הבינוי - יואב גלנט

יואב גלנט (צילום: גילי יערי, פלאש 90)

האלוף במיל' יואב גלנט, שכמעט ומונה לרמטכ"ל, יכהן לראשנה בחייו כשר בממשלה. הוא ימונה לתפקיד שר הבינוי, אך אחד האגפים החזקים במשרד, מנהל מקרקעי ישראל, הועבר לידיו של יו"ר מפלגתו - משה כחלון. בש"ס וב'יהדות התורה' אומרים כי יש להם קשר טוב עם גלנט והם מרוצים מהמינוי שלו לתפקיד.

שר במשרד האוצר - יצחק כהן (מסתמן)

יצחק כהן (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)

ח"כ יצחק כהן, מספר 2 בש"ס, צפוי לקבל את התפקיד הבכיר השני אחרי היו"ר אריה דרעי. בהתחלה הוצע לכהן לכהן בתפקיד שר הדתות, אך הוא אמר לדרעי כי הוא מעדיף לכהן במשרד האוצר שם הוא הצליח כסגנו של שטייניץ. ההערכה בש"ס כי אם הוא ימשיך לדרוש תפקיד באוצר, הוא ימונה לתפקיד שר במשרד האוצר, או לחלופין, סגן במשרד האוצר.

(סגן) שר הבריאות - יעקב ליצמן

יעקב ליצמן (צילום: פלאש 90)

יו"ר 'יהדות התורה' ח"כ יעקב ליצמן דרש את תיק הבריאות כבר בפגישה הראשנה עם ראש הממשלה, נתניהו הודיע לו מיד כי התיק יחזור אליו. ליצמן כיהן בעבר כסגן שר הבריאות ורצה לחזור ולעסוק בתחום בו הוא הצליח. בימים אלו הגישה שרת הבריאות לשעבר יעל גרמן, יש עתיד, לבית המשפט העליון בבקש למנות שר בריאות ולא סגן שר כפי שליצמן מבקש. ב'יהדות התורה' לא מכהנים שרים.

יו"ר ועדת הכספים - משה גפני

משה גפני (צילום: פלאש 90)

כמו ליצמן, גם יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני דרש חזרה את ראשו ועדת הכספים. בתחילת המשא ומתן דרש משה כחלון את הוועדה, אך לבסוף נתץניהו הודיע לו כי הוועדה תהיה בידיו של גפני. כחלון וגפני סיכמו כי יעבדו בשיתוף פעולה. גפני כיהן בעבר בתפקיד ובשבילו מדובר בסגירת מעגל לחזור לראשות הוועדה לאחר קדנציה בה הוא היה רק חבר הוועדה ונלחם בוועדה נגד מע"מ אפס של לפיד, והצליח.

סגן שר החינוך - מאיר פרוש

מאיר פרוש (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)

ח"כ מאיר פרוש יכהן כסגן שר החינוך, מדובר בקדנציה שניה של פרוש בתפקיד. במפלגות החרדיות מקווים כי פרוש יצליח לעבוד בשיתוף פעולה עם שר החינוך נפתלי בנט.

שר הדתות - ?

לאחר משא ומתן ארוך, הצליחה ש"ס להחזיר את משרד הדתות מידי 'הבית היהודי' לידיים חרדיות, אך נושא הגיור יהיה בידיו של ראש הממשלה. לעת עתה, דרעי טרם קיבל החלטה מי ימונה לתפקיד. דרעי שוקל בימים אלו אפשרות למנות שר חיצוני ולא ח"כ מכהן, וזה מאחר וח"כ יצחק כהן הודיע לו כי הוא מעדיף לכהן בתפקיד במשרד האוצר, ההערכה בש"ס כי אם כהן לא ימונה לתפקיד, ח"כ יעקב מרגי ימונה לתפקיד סגן שר הדתות, ודרעי יכהן כשר הדתות במקביל לתפקידיו האחרים.

השלל של הליכוד

ראש הממשלה השאיר בידיו 12 תיקים לחלק בין חברי הכנסת של הליכוד. ביטחון (יעלון), חוץ, ביטחון פנים, רווחה, פנים, מודיעין, קליטה, אזרחים ותיקים, תיירות, תרבות וספורט, מדע, תשתיות ותיאום בין הממשלה לכנסת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר