מסר כפול

קלינטון דרשה שהשר ישי יפוטר; התקשורת מכחישה

ארה"ב ניסתה לנצל את המשבר כדי להביא לפיטוריו של שר הפנים אלי ישי, אלא שהם נתקלו בחומה בצורה של ראש-הממשלה שהבהיר שהדבר לא יתרחש. עכשיו, קלינטון מנסה לכבות שריפות ומבהירה: "אין לנו עניין שישראל תפטר את ישי. זה עניין פנימי שלכם". גורם בממשלה מכחיש את ההכחשה (פוליטי-מדיני)

מנחם כץ | כיכר השבת |
נתניהו וישי (צילום: פלאש 90)

האם ארה"ב דרשה לפטר את שר הפנים אלי ישי? בסוף-השבוע שעבר פרסמו מספר כלי-תקשורת בארץ, כי ארה"ב ניסתה לנצל את המשבר כדי להביא לפיטוריו של השר ישי.

לאחר שהשמועה דלפה לה החוצה, ארה"ב ניסתה לכבות שריפות. בראיונות שהעניקה בימים האחרונים לכלי-תקשורת בארה"ב, הבהירה קלינטון כי "ארה"ב אינה מעוניינת בהדחת השר ישי".

קלינטון הוסיפה, "כי הממשל האמריקאי אינו מעוניין להתערב בהרכב הממשלה בישראל. מדינת ישראל היא דמוקרטיה ואזרחיה צריכים לעשות את ההחלטות והם גם אלו שבוחרים את מנהיגיהם".

ל"כיכר השבת" נודע, כי דבריה של קלינטון אינם נכונים. ארה"ב רמזה בבוטות מראש-הממשלה לפטר את השר ישי. ויותר מכך.

"כל הניסיונות של ארה"ב לתת תכתיבים לישראל, ובראשם הקפאת הבנייה בארה"ב - היא ההתערבות הכי בוטה בהרכב הממשלה בישראל", אומר לנו גורם בכיר בממשלה. "הרי הממשלה הזו נבחרה על-פי מצע ברור. לא יעלה על הדעת שנבצע מעשים שאפילו 'קדימה' לא הייתה מעיזה לעשות", הוא הוסיף.

כך או כך, נראה שהמשבר כבר מאחורינו. בנאום ארוך ומיוחד שנשאה אמש (שני) בוועידת "איפא"ק" (השדולה האמריקאית למען ישראל), דיברה קלינטון על המחוייבות של ארה"ב לישראל.

"בהינתן האתגרים המשותפים העומדים בפנינו, היחסים בין ישראל לארצות הברית מעולם לא היו חשובים יותר, ואנו מאמינים בנחישות שכאשר אנו מחזקים את ביטחון ישראל אנו מחזקים את ביטחון אמריקה. עבור הנשיא אובמה ועבורי, ועבור כל הממשל, המחויבות שלנו לביטחון ישראל ועתיד ישראל היא איתנה כסלע", אמרה במהלך נאומה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר