ישראל במלחמהישראל במלחמה
'וואחד אזהרה...'

נתניהו: "שוטפים לכם את המוח - ערב-ערב"

ראש הממשלה וסוללת עורכי דינו יוצאים הערב במתקפה נגד ההדלפות התקשורתיות מתוך תיקי החשדות נגדו • הפרקליטים למנדלבליט: לחקור את ההדלפות; נתניהו בסרטון מיוחד (ארץ)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
(צילום: מתוך הפייסבוק הרשמי)

ראש הממשלה בנימין נתניהו פונה הערב (רביעי) באמצעות פרקליטיו ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בדרישה לעצור את "ההדלפות המגמתיות" נגדו, המשודרות מדי ערב באמצעי התקשורת.

במקביל, העלה נתניהו סרטון לרשתות החברתיות, בו הוא פונה לציבור ואומר: "ערוצי התעמולה ישטפו את המוח ערב-ערב עם הדלפות שקריות, מגמתיות ובלתי פוסקות מהחקירות. הדלפות מחקירות הן עבירה פלילית שדינה עד 3 שנות מאסר".

"מבחינת התקשורת", מוסיף ראש הממשלה, "כל האמצעים כשרים כדי לכפות את שלטון השמאל נגד רצון העם. זה לא יעבוד להם, אם אתם לא תתנו להם".

כאמור במכתב ליועמ"ש, עליו חתומים עו"ד נבות תל צור ועו"ד טל שפירא, פרקליטי נתניהו, נכתב כי חקירות ראש הממשלה לוו לאורך כל הדרך "בהדלפות מגמתיות בלתי פוסקות של חומרים מתוך חדרי החקירות, אשר מטבע הדברים היו ונותרו בידי גורמי האכיפה בלבד".

"הדלפות אלה איבדו כל רסן בימים האחרונים, כאשר מדי ערב אנו נדהמים לראות כי מהדורות החדשות בערוצים השונים נפתחות ב'גילויים חדשים ומרעישים' מתוך החקירות ובהדלפות מגמתיות של חומרי חקירה חלקיים, מסולפים, מעוותים ומוטים", הם כותבים למנדלבליט, "וזאת במטרה ברורה ליצור דעת קהל שלילית כנגד ראש הממשלה על רקע הבחירות הקרובות וכן על מנת להפעיל לחץ לא ראוי על היועץ המשפטי לממשלה אשר בימים אלה יושב על המדוכה לגבי תיקים אלה ממש".

מתוך המכתב של פרקליטי נתניהו (צילום מסך)

הפרקליטים ציינו, כי "מדובר בשיטפון של הדלפות שלא היה כדוגמתו בתולדות מדינת ישראל וספק אם בתולדות העולם המערבי כולו, אשר בינו ובין הליך הוגן אין ולא כלום". הם מזכירים במכתבם כי "הדלפה מגמתית של חומרי חקירה מסווגים על ידי עובדי ציבור מהווה מעילה חמורה באמון הציבור שניתן בהם, העולה לכאורה כדי עבירות פליליות של מרמה והפרת אמונים, לפי סעיף 284 לחוק העונשין וכן עבירה של גילוי בהפרת חובה לפי סעיף 117 לחוק העונשין".

עורכי הדין הזכירו במכתבם כי הפרקליטה ליאורה גלט-ברקוביץ, אשר הדליפה חומרי חקירה לתקשורת ערב בחירות מתוך חקירותיו של רה"מ לשעבר אריאל שרון ז"ל, הביאה אותה להרשעה פלילית חמורה.

"הדלפות אלה נעשו מתוך מטרה ברורה להזיק ולפגוע בראש הממשלה, במטרה ליצור דעת קהל שלילית כנגדו, על מנת להשפיע, שלא כדין על החלטות שעומדות להתקבל בעניינו וכן במטרה להשפיע על תוצאות הבחירות המתקרבות, באופן שיש לראות בכך משום ניסיון להשפיע על ההליך המשפטי ולהטות הליך בחירות דמוקרטי, כל זאת על ידי גורמים בעלי עניין מתוך רשויות האכיפה", ציינו הפרקליטים במכתבם ליועמ"ש.

"בנסיבות אלה, אנו פונים בזאת לכבוד היועץ המשפטי לממשלה בכדי שיורה על פתיחה בחקירה לאלתר של הנושא, בין על ידי מח"ש ובין על ידי כל גוף מוסמך ומתאים אחר", סיימו פרקליטיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו את מכתבם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר