"הועלת למישהו?"

מירב כהן הצטרפה ללפיד, והחמיאה לליצמן

השרה שפרשה מכחול לבן והצטרפה ליש עתיד, בחרה בנאומה הראשון ליד יאיר לפיד לספר על יעקב ליצמן • לפיד: "נקים ממשלה חדשה, שפויה, ליברלית, שומרת חוק" (פוליטי)

רפאל כהן | כיכר השבת |
(צילום: אלעד גוטמן)

השרה לשוויון חברתי מירב כהן, הודיעה הערב (שלישי) במהלך נאום לצידו של יאיר לפיד כי היא עוזבת את 'כחול לבן' ומצטרפת למפלגת 'יש עתיד'.

במהלך נאומה הראשון, בחרה לשבח את השר יעקב ליצמן, יריבו הפוליטי והאידיאולוגי של יאיר לפיד, שאף מחרים אותו ומסרב אפילו לדבר איתו.

כהן סיפרה: "כשנכנסתי לתפקיד השרה לשוויון חברתי וגמלאים, השר יעקב ליצמן תפס אותי לשיחה במליאת הכנסת ושאל אותי האם עשיתי היום את היומית שלי. שאלתי אותו למה הוא מתכוון. הוא אמר "האם הועלת היום למישהו?". מאז אני שואלת את עצמי בסוף כל יום עבודה- האם הועלתי למישהו היום? זה מה שמניע אותי".

לדבריה, "לא נכנסתי לפוליטיקה כי אני בעד נתניהו או נגד נתניהו, זה לא מה שמניע אותי. אני קמה בבוקר בשביל לעזור לאנשים. אבל אי אפשר באמת לעזור, אי אפשר לספק לאזרחי ישראל ממשלה מתפקדת, שתתמקד באתגרים העצומים שניצבים בפנינו, כשיש לנו ראש ממשלה שבוחר לגרור את כולנו שוב ושוב לבחירות, משיקוליו האישיים".

יאיר לפיד ומירב כהן (צילום: אלעד גוטמן)

היא אמרה כי עזבה את בני גנץ בלב כבד, אך היא מבינה כי "הדבר הנכון הוא שכחול לבן תחזור בחזרה לשותפות עם יש עתיד ויאיר לפיד, וכפי שבעבר לפיד ידע לשים את עצמו בצד ולרוץ שלוש פעמים תחת הנהגתו של גנץ, עכשיו הגיעה העת שלפיד יוביל לשינוי המיוחל. פעלתי רבות למען איחוד הכוחות הזה, אך לצערי כחול לבן בחרו שלא ללכת בדרך הזו".

יאיר לפיד אמר בהצהרה שמסר: "מירב הצטרפה אלינו מפני שרק יש עתיד גדולה וחזקה תבטיח שתקום פה ממשלה חדשה, שפויה, ליברלית, שומרת חוק. אני שמח להזמין את השרה מירב כהן. ברוכה הבאה ליש עתיד".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר