שאגת יהדות התורה

גפני תקף, ליצמן איים, מוזס השתלח - ומאיר פרוש נהנה

ישיבת סיעה מיוחדת של יהדות התורה נערכה במאהל המיוחד שהקים מאיר פרוש ברחבת בית-הכלא מעשיהו - שם כלואים האברכים. "ההחלטה על הימנעות בהצבעת אי-אמון בממשלה היום בכנסת - מהווה תמרור אזהרה לראש-הממשלה", אומר סגן שר הבריאות יעקב ליצמן בשיחה עם "כיכר השבת". דיווח, גלריה (חרדים)

במרכז: ליצמן (עוזי ברק, כיכר השבת)

ישיבה מיוחדת של "יהדות התורה" נערכה בצהריים (שני) במאהל המיוחד של סגן שר החינוך ר' מאיר פרוש - מול רחבת בית-הכלא "מעשיהו".

בישיבה נכחו כל חברי-הכנסת של המפלגה: סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, יו"ר ועדת הכספים משה גפני, ח"כ מאיר פרוש, ח"כ מנחם-אליעזר מוזס וח"כ אורי מקלב.

המאהל - שהוקם על-ידי אנשי פרוש, הפך היום למאהל של "יהדות התורה", אבל לכולם היה ברור מי המארח. מסיבה זו, כנראה, ליצמן לא נכח בהחלטת הסיעה, בתום הישיבה הסוערת.

במהלך הישיבה, זעקו חברי-הכנסת על המציאות האבסורדית של אברכים שנזרקו לכלא - בגין ציות לרבותיהם על פני בית-משפט חילוני.

בשיחה עם "כיכר השבת" אמר ליצמן כי "ההחלטה על הימנעות בהצבעת אי-האמון בממשלה שתתקיים היום בכנסת - מהווה תמרור אזהרה לראש-הממשלה נתניהו".

ליצמן רמז שלא מעניינת את מפלגתו הישיבה בקואליציה. "אני מוכן לוותר על תפקידי כסגן שר הבריאות", הוסיף בהמשך בראיון ל"קול החרדי".

חבר-הכנסת מוזס הפריך את השמועות על אפלייה בבית-הספר החסידי בעמנואל. "אין כמעט ספרדים בבתי-המשפט בישראל. שם קיימת אפליה", אמר בזעם.

החריף מכולם היה גפני. הוא תקף בזעם רב את ההחלטות האחרונות של בית-המשפט העליון.

"החברה הישראלית הגיעה לשעת מבחן שלא בטובתה, אלא בעקבות פסק-דין. בבת אחת בית-המשפט שם דת ומדינה, חינוך ילדים וגזענות - כל אלו בפסק-דין אומלל אחד ואנחנו ניתן תשובות", אמר גפני.

גפני תקף את הצביעות החילונית: "תשעים ושלושה אחוזים מהסגל האקדמי באוניברסיטת תל-אביב - אשכנזים; יש רוב אשכנזי גם במדליקי המשואות, בבתי-המשפט, בפרקליטות המדינה, ובכל המערכות החילוניות. את זה צריך לבדוק".

וכאן, עבר גפני לבית-המשפט: "האם הורה צריך לשמוע לבית-משפט בנוגע לחינוך הילדים, האם זה תפקידו של בית-משפט בכלל להתערב בנושאים הללו? אין לי ספק", הוסיף, "שהחלטות בית-המשפט בשנים האחרונות לא היו קורות אם דניאל פרידמן היה שר המשפטים".

הוא גם תקף את שתיקת הממשלה: "שר החינוך וראש-הממשלה לא נוקטים עמדה. חודש וחצי תוקפים אותנו ואיש לא פוצה פה. כנראה אנחנו טובים רק כדי להצביע בקואליציה - לא מעבר לזה".

"בלתי-ייאמן", סיים גפני את דבריו, "שיושבים כאן, בכלא, אברכים ספרדים באשמת... גזענות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר