סערת האזנות הסתר

לשבוע הקרוב: בוטלו הדיונים במשפט נתניהו

הפרקליטות הגישה היום לבית המשפט, דקות אחרי פקיעת הדד-ליין, את תשובתה בנוגע להאזנות בתיקי נתניהו • ביה"מ החליט לבטל את כל הדיונים • המדינה תצטרך לספק תשובות עד יום רביעי (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
נתניהו בבית המשפט (צילום: OREN BEN HAKOON/POOL)

בית המשפט המחוזי בירושלים הודיע הערב (ראשון), על ביטול הדיונים שתוכננו להתקיים השבוע במשפט נתניהו, זאת לאחר בקשת הפרקליטות, להאריך את תשובתה בנוגע לפריצה לטלפון של עד המגינה שלמה פילבר.

בית המשפט קבע, כי המדינה תאלץ להציג פירוט מלא של כל המידע שיש בידה - ואספה בשבוע האחרון, ביחס לתוכנות הריגול ולשימוש בצווים נגד עדים ונאשמים, עד יום רביעי הקרוב בשעה 16:00.

כזכור, פרקליטות המדינה השיבה היום - דקות אחרי פקיעת הדד-ליין, לבית המשפט, על דרישתם של פרקליטי נתניהו, שדרשו פירוט על פרשת פגסוס, וטוענת כי בוצעו בדיקות ל-1,500 טלפונים, אך כל הפריצות נעשו עם צו.

"לפי המידע שנמסר על ידי הגורמים המוסמכים במשטרת ישראל, הבדיקות העלו כי לא בוצעו פעולות לגבי גורמים שלא הוצא צו בעניינם, וכן כי לא קיימים חומרי חקירה נוספים בתיק, למעט חומרים הנוגעים לשיטות ואמצעים של משטרת ישראל".

בפרקליטות הסבירו כי "נבדק אם הוצאו או התבקשו צווי האזנת סתר בנוגע למי מהגורמים הנ"ל, מעבר לצווים המצויים בחומרי החקירה. כמו כן, נבדק אם בוצעו פעולות מול מספרי הטלפון השייכים לכל אותם גורמים. הבדיקות נעשו הן בנוגע לפעילות האזנת סתר 'רגילה', הן ביחס לפעילות האזנת סתר שבוצעה על ידי טכנולוגיות 'מתקדמות' יותר. בסך הכול נבדקו כ-1500 מספרי טלפון".

בנוסף, בפרקליטות הגישו בקשה להסיר את תעודת החיסיון מהתיק: "לצורך השלמה סופית של תהליך הבדיקה, וכן לצורך פנייה למשרד לביטחון פנים בבקשה לצמצום ועדכון תעודת החיסיון הקיימת בתיק, על מנת שניתן יהיה להביא לפני בית המשפט הנכבד והנאשמים את הפרטים הרלוונטיים".

"נבדקו לבקשתנו גורמים נוספים מתיקי חקירה הידועים בכינויים 'תיק 1270' ו'תיק 1000 הישן'. על פי המידע שנמסר על ידי הגורמים המוסמכים במשטרת ישראל, הבדיקות העלו כי לא בוצעו פעולות לגבי גורמים שלא הוצא צו בעניינם, וכן כי לא קיימים חומרי חקירה נוספים בתיק, למעט חומרים הנוגעים לשיטות ואמצעים של משטרת ישראל".

"בנוסף, מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך כי הודיעה כי הרשות לא עשתה כל שימוש בתוכנות רוגלה, במישרין או בעקיפין באמצעות משטרת ישראל, בתיקי החקירה שלה, ובכלל זאת בתיק זה."

בפרקליטות הדגישו כי הבדיקה טרם הסתיימה וכי במסגרת הבדיקה "בודק הצוות גם מידע המצוי בבסיס הנתונים הפנימי של חברת NSO שהונגש על ידה לצוות הבדיקה, ועם סיומה יפורסמו ממצאי הבדיקה בהקדם".

לסיום, ביקשו הארכה לצורך "בדיקה נוספת", בקרוב צוות השופטים צפוי להתכנס להכריע בבקשות, זאת בנוסף להחלטה על המשך סדר דיוני המשפט, זאת בזמן שבסנגוריה מבקשים לדחות אותן עד כמה שאפשר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר