"מחר הוא יום היסטורי"

השר סמוטריץ' תוקף: "לפיד מחבל ומונע הידברות; רוצה מלחמת אחים במדינה"

שר האוצר סמוטריץ' נשא היום נאום חריג ותקיף, כנגד ראש האופוזיציה לפיד וטען כי את לפיד מעוניין רק לפיד והוא מעוניין במלחמת אחים. לאחר מכן הבהיר, כי הם ממשיכים בכל הכוח בקידום הרפורמה | הנאום המלא (חדשות פוליטי)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
השר סמוטריץ', היום (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' נאם לפני שעה קלה (ראשון) בכנס 'מנהיגים בשטח' של הציונות הדתית לקראת תחילת ההצבעות ברפורמה המשפטית מחר.

סמוטריץ' עדכן כי בכוונת מפלגתו להמשיך עם הרפורמה המשפטית בכל הכוח ותקף את ראש האופוזיציה שלטענתו מחבל בכל סיכוי להידברות.

בפתח דבריו אמר שר האוצר: "ערב טוב, מחר אנחנו יוצאים לדרך בעז"ה. מחר מליאת הכנסת תאשר ברוב גדול בקריאה ראשונה את החלק הראשון של הרפורמה לתיקון מערכת המשפט. זה יום היסטורי ומרגש לעם ישראל. זו תחילת הדרך להשיב לעם בחזרה את ההכרעה על גורלו, דבר שנלקח ממנו ללא הצדקה לפני כ-30 שנה במחטף על ידי אהרון ברק והשופטים של בית המשפט העליון, וזה יום מרגש גם עבורי באופן אישי. כיו"ר מפלגת הציונות הדתית, חבריי ואני פעלנו במשך שנים רבות כדי לקדם את הרפורמה הזו, הצגנו בפני כל עם ישראל במהלך מערכת הבחירות את התוכנית שלנו "חוק וצדק", תוכנית שלשמחתי קיבלה את תמיכת כלל מפלגות הקואליציה שאימצו אותה, וקיבלה את תמיכת ואמון העם בבחירות. מחר בעז"ה היא גם תקבל את אמון הכנסת בקריאה ראשונה במליאה".

השר סמוטריץ', היום

לדברי סמוטריץ': "אני ער לחששות ולדאגה של ציבורים בעם, הדבר הזה נובע מדיס-אינפורמציה בהובלת חלק גדול מהתקשורת והאופוזיציה. נפגשתי בשבועות האחרונים עם אנשי עסקים, ראשי המשק, ראשי בנקים וראשי ההיי-טק. אני שומע את החרדה האמיתית לכלכלה הישראלית שיש בקרב חלקם בעקבות הקמפיין. ואני אומר להם שמי שאשם בכך ומי שמונע הידברות סביב הרפורמה זה אדם אחד, יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד".

,יאיר לפיד,, המשיך סמוטריץ' לתקוף: ,הוא זה שמחבל בכוונה בכל סיכוי להידברות. אני יכול לספר לכם ששוחחתי באופן אישי עם נשיא המדינה יצחק הרצוג שאני מעריך מאוד את מאמציו להוביל הידברות והסכמה רחבה, והבעתי את הסכמתי להתחיל באופן מידי בהליך של הידברות כולל נכונות לוויתורים ופשרות. אך לצערי מי שסיכל את האפשרות להתחיל בהידברות הזו זה יאיר לפיד. יאיר לפיד לא מעוניין בהסכמה לאומית רחבה. הוא לא מעוניין בטובת מדינת ישראל. הוא לא מעוניין למנוע קרע בעם. יאיר לפיד רוצה מלחמת אחים במדינה. ליאיר לפיד אכפת רק מיאיר לפיד,

ואינטרסים צרים וזולים גורמים לו לפעול כדי להתסיס ולייצר פילוג".

סמוטריץ' לא הסתפק בכך והוסיף: ,הוא רוצה לייצר כאוס במדינת ישראל גם בתחום הכלכלי וגם בתוך העם כי הוא עדיין לא מסוגל להתגבר על ההפסד בבחירות. הוא לא מסוגל להפסיד בכבוד כמו גבר. הוא לא מסוגל להתגבר על הבושה שהיה ראש ממשלה לחודשים ספורים, הוא לא מסוגל לשאת את ההשפלה שלנצח בשאלוני טריוויה כשישאלו מי ראש הממשלה הישראלי שכיהן הכי פחות זמן יזכירו את השם שלו. ואת כל המרירות והתסכול האישי והפוליטי שלו הוא בעצם מוציא על עם ישראל ועל מדינת ישראל, על כולנו. ואני רוצה להגיד לכם דבר אחד: אל תטעו, יאיר לפיד לא הכריז מלחמה על הקואליציה, הוא הכריז מלחמה על כל אחת ואחת ממכם. יאיר לפיד הכריז מלחמה נגד מדינת ישראל. הוא יחד עם חבריו מובילים הסתה שמייצרת שנאה, פילוג, התפרעויות שכוללות קפיצה על שולחנות בכנסת ואמירות חמורות שמהן הדרך לרצח פוליטי קצרה, ויש כאן חשש אמיתי. אבל חשוב לי להבהיר, אנחנו ממשיכים ולא עוצרים. אף על פי כן נוע תנוע!".

השר סמוטריץ', היום

"לא נעצור עד שלא נביא לתיקון אמיתי של מערכת במשפט. אסור לנו לעצום עיניים מול העוול של האזרח הקטן שלעתים סובל מעינוי דין במשך שנים. אי אפשר להיות אדיש מול הכאב של משפחות שכולות שצופות בבג"צ מבטל את ההחלטה להרוס את בית המחבל שרצח את ילדיהם או מקל על עונשי המחבלים. אסור לשתוק מול הסבל של תושבי דרום תל אביב שחיים תחת פשיעה ואלימות מצד המסתננים שכובשים את האזור בחסות בג"צ. אסור לנו להתעלם ולתת למצב הנתון של שפל באמון הציבורי במערכת המשפט להמשיך. אין כאן ימין או שמאל, זה לטובת אזרחי ישראל כולם".

עוד אמר במוטריץ': "בשמי ובשם כל מפלגת הציונות הדתית אני רוצה להודות ליו"ר ועדת חוקה ח"כ שמחה רוטמן ולשר המשפטים יריב לוין על הובלת תהליכי הרפורמה באופן ענייני, יעיל ונחוש. שמעתי את הדברים של היועצת המשפטית היום נגד ח"כ רוטמן. הסגנון המזלזל והמילים שלה הם פשוט חוצפה ממדרגה ראשונה ועוד הוכחה שתפקיד היועצת המשפטית צריך להיות לייעץ ולא לחלק ציונים לנבחרי ציבור. שמעתי גם את הדברים של שגריר ארה"ב טום ניידס בסוף השבוע. אנחנו מאוד מעריכים את הידידות ואת הברית החזקה והאסטרטגית בין ישראל וארה"ב. תמיד הקפדנו לא להתערב בעניינים פנימיים של ארה"ב ולכן אני מצפה גם מהם לא להתערב בעניינים פנימיים אצלנו כמו הרפורמה המשפטית או חלוקת הסמכויות ביני לבין שר הביטחון יואב גלנט".

"אני יכול להרגיע את שגריר ארה"ב שחלק עיקרי בתוכנית שאבנו ממערכת המשפט בארה"ב ומכך שיש לנבחרי הציבור שם השפעה מכרעת על בחירת השופטים בעליון. זה מאפשר שבבית המשפט העליון ישבו שופטים שמייצגים את העם ויחד עם זאת גם נשארים עצמאים ופועלים על פי כללי השיפוט והחוק. זה עובד בארה"ב, זה עובד במדינות רבות בעולם, וזה הדבר הנכון למדינת ישראל".

עוד אמר סמוטריץ': "מחר בעז"ה נתחיל את הדרך לתיקון מערכת המשפט בישראל. "עלה נעלה כי יכול נוכל לה". מחר יעלו להצבעה חוק יסוד השפיטה וחוק בתי המשפט. בניקוי רעשני הרקע וההפחדות המשמעויות הם שנחוקק חוק שמסדיר את המובן מאליו- בית המשפט לא יכול לפסול חוקי יסוד. זה ייכנס לספר החוקים- שכן כולנו, גם השופטים, כפופים לחוק- זהו שלטון החוק,.

"אנחנו גם נשנה את הרכב הועדה למינוי שופטים. מעללים כמו של אבי חימי ומינויים תמורת טובות הנאה זה משהו שלא ניתן לקבל בשום מדינה שמכבדת את עצמה. התן וקח והשוחד הפוליטי בוועדה לבחירת שופטים זו מציאות אבסורדית שלא מכבדת אותנו כמדינה. כל דמוקרט, ימני או שמאלני חייב להודות שהשיטה מקולקלת ולדרוש את תיקונה. ודבר נוסף שנקדם הוא שימוע ציבורי למועמדים לשיפוט. אור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר, לא עוד ועדת השתיים, לא עוד חבר מביא חבר. הציבור ישמע, הציבור ילמד והציבור יכריע. ד- מו- קרט- יה,.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר