"בושה להשוות חרדים לערבים"

תנאי לקבלת אזרחות או תעודת זהות ראשונה יהיה הצהרת אמונים למדינה והתחייבות לשרת בצבא על פי דרישות הצבא – כך קובעת הצעת חוק של יו"ר ועדת החוקה. השר ישי: בושה להשוות בין החרדים לערבים

השר ישי. צילום: פלאש 90

תנאי לקבלת אזרחות או תעודת זהות ראשונה יהיה הצהרת אמונים למדינה והתחייבות לשרת בצבא על פי דרישות הצבא – כך קובעת הצעת חוק של יו"ר ועדת החוקה, ח"כ דוד רותם מישראל ביתנו שהונחה הבוקר על שולחן הכנסת ותעלה לאישור ועדת השרים לחקיקה ביום ראשון הבא.

הצהרת האמונים, לפי הצעת החוק, תהיה בנוסח הבא: "אני מתחייב להיות נאמן למדינת ישראל כמדינה יהודית, ציונית ודמוקרטית, לסמליה ולערכיה, ולשרת את המדינה, ככל שאדרש לכך, בשירות צבאי, כמשמעותו בחוק שירות ביטחון התשמ"ו – 1986 או בשירות חלופי, כפי שייקבע בחוק".

עוד קובעת ההצעה כי שר הפנים יהיה רשאי לבטל אזרחות של אדם שלא שירת בצבא או בשירות חלופי. "סיעת ישראל ביתנו התחייבה לפעול לאיחוד המתבקש בין אזרחות לנאמנות", הסביר רותם. "חוק זה הוא אחד השלבים בדרך להתניית קבלת האזרחות בהצהרה על נאמנות ובהתחייבות לשירות צבאי או אזרחי".

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי, "הקשר בין אזרחות ונאמנות למדינה הוא קשר בלתי ניתן לניתוק. בשנים האחרונות התגלה כי האזרחים במדינת ישראל אינם נאמנים למדינה, לסמליה ולערכיה, והם משתמטים משירות צבאי או שירות לאומי. הצעת חוק זו באה לקשור נאמנות למדינה, לסמליה ולערכיה, ושירות צבאי או לאומי לאזרחות הישראלית".

היום התראיין יו"ר ש"ס אלי ישי בתוכניתו של רזי ברקאי בגלי צה"ל, שם תקף בחריפות את נסיונות ההשוואה בין הציבור החרדי לבין המגזר החרדי בסוגיית הנאמנות למדינה. "זו פשוט בושה להשוות", אמר ישי, "הציבור החרדי לא משרת בצה"ל מצד תורתו אומנותו בעוד הערבים משתמטים כי חלקם מתנגדים לקיומה של מדינת ישראל".

ישי הוסיף לגבי העמידה בצפירה: "אין ספק שצריך לעמוד בצפירה, השאלה היא האם זה מכבד את הקדושים והנרצחים על קידוש השם, או שצריך לומר פרק תהילים לעילוי נשמתם. אני בדעה שצריך לומר תהילים ומשניות, אך שאלת הנאמנות לא עומדת על הפרק".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר