הניפו ידיים עם אזיקים | צפו

מהומה במליאה לאחר ש'חוק איזוק אלקטרוני' נפל; "דם נשים אינו הפקר"

ראש הממשלה יצא מהמליאה לאחר שמספר חברות כנסת מהאופוזיציה הקיפו אותו - לאחר נפילת חוק האיזוק האלקטרוני | במקביל חברות כנסת הניפו ידיהן עם אזיקים וצעקו - "בושה"; "דם נשים אינו הפקר" (חדשות, כנסת)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
המהומה בכנסת (צילום: ערוץ כנסת)
מהומה היום בכנסת (צילום: ערוץ כנסת)

החוק שהגישו גדעון סער, מירב בן ארי, ומרב מיכאלי, נדחה בשעה זו (רביעי) בקריאה טרומית ובעקבות כך התפתחה מהומה במליאה.

המליאה כאמור דחתה בקריאה טרומית את הצעת החוק למניעת אלימות במשפחה - פיקוח טכנולוגי להבטחת קיומו של צו הגנה והערכת מסוכנות - הוראת שעה, שיאפשר לבית המשפט להורות על שימוש באמצעי פיקוח טכנולוגיים למטרת פיקוח על קיום של צו הגנה במסגרת אלימות במשפחה, בהתקיים תנאים מסוימים.

בדברי ההסבר נכתב: "מטרת החוק המוצע היא לאפשר לבית המשפט במקרים המתאימים להטיל תנאים לפיקוח על קיומו של צו הגנה באמצעות שימוש באמצעי פיקוח טכנולוגי. אמצעי זה מבוסס על טכנולוגיית ניטור מיקום, המאפשרת ניטור רציף ובזמן אמת אחר מקום הימצאותו של המפוקח.

בית המשפט יהיה רשאי לתת צו הגנה בתנאי פיקוח טכנולוגי אם סבר כי נשקפת סכנה גבוהה מאותו אדם לבן המשפחה או שיש חשש ממשי להפרה של צו הגנה, לרבות עקב הפרה של צו הגנה קודם או הרשעה קודמת בעבירות אלימות במשפחה, ולא ניתן להשיג את המטרה שלשמה ניתן הצו בדרך המגבילה פחות את פרטיותו וחופש התנועה של האדם שכלפיו ניתן הצו. עוד מוצע לאפשר לבית המשפט לבקש הערכת מסוכנות ממעריך מסוכנות שימונה לעניין זה."

במליאה התפתחה מהומה לאחר שהחוק נדחה וחברות כנסת הרימו ידיהן עם אזיקים וצעקו לעבר השר בן גביר "בושה", "לא אכפת לכם מדם של נשים" ועוד, בנוסף, חברות כנסת התקרבו לעבר מקומו של ראש הממשלה נתניהו, שיצא מהמליאה.

השר לביטחון לאומי עלה לדוכן והאשים את המציעים בכך שהם מנצלים רצח של נשים, חברי כנסת מהאופוזיציה התגודדו סביב הדוכן תוך שהם קוראים לעברו "בושה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר